Парк Гоголя будет дополнен скульптурами, иллюстрирующими творчество писателя, на его базе будет создан своеобразный гайд-парк. Начато проектирование благоустройства парка Горького, сообщает пресс-служба горсовета новости Северодонецка онлайн
За ініціативи громадської організації «Сєверодонецьке агентство розвитку громади» та волонтерів у сквері Гоголя будуть встановлені скульптури, присвячені творчості Гоголя, проведені тематичні заходи. Крім цього, сквер доповниться куточком оратора, куди кожен зможе прийти і поділитися своєю ідеєю, і, можливо, знайти людей, які її підтримають,
Розпочата розробка проекту та створення ініціативної робочої групи по парку ім. Горького. За словами голови правління ГО «САРГ» Віри Попсуй, проект реконструкції скверу вдається завдяки злагодженій і згуртованій роботі трьох китів, на яких все тримається: міська влада, громадськість та волонтери. Будь вони окремо – нічого б не вийшло. Цей проект наочно показав методи і можливості ефективної роботи такої команди.
У жовтні-листопаді тут проводилася (і ця робота буде продовжена) висадка високорослих дерев, у частковому фінансуванні міста, представників бізнесу та небайдужої громадськості в рамках акції «Сімейне дерево». На сьогоднішній день сквер вже прикрашений алеєю червонолистих яблунь, верб, беріз і калин. Свої родинні дерева посадили волонтери, переселенці, працівники ГДК та підприємств міста, які часто беруть на себе цілі ділянки скверу. Серед них ТОВ «Тана», НДПІ «Водоочисні технології» та інші.
Через деякий час, на одному з міських сайтів, ландшафтний дизайнер Наталія Зубань виступила з пропозицією привести в порядок цей природний куточок Сєвєродонецька та запропонувала проект реконструкції скверу. Реалізувати його було можливо тільки в умовах згуртованості міської влади, громадськості та волонтерів. Таким чином, у січні 2012 року була створена робоча група ентузіастів з розвитку скверу, потім – координаційна рада, на засіданні якої були розподілені функції серед комунальних підприємств по створенню освітлення, організації поливу, завезення грунту і т. д.
З цього все і почалося. Міська влада допомогли зробити освітлення та монтаж поливальної мережі з точковою прив'язкою під посадочні місця нових дерев і кущів, а також для приєднання шлангів. В даний час освітлення і вода оплачуються з міського бюджету.
Були організовані суботники, під час яких проводилися прибирання території, обрізка дерев і чагарників, посадка зелених насаджень, рассыпка завезеного чорнозему, полив і т. д.
Спільними зусиллями міської влади, громади та волонтерів на території скверу було встановлено дитячий майданчик, кілька десятків лавочок та урн біля них. На одній із сесій міської ради прийнято рішення присвоїти скверу офіційна назва – «Сквер Н.В. Гоголя».
З часом ініціативна група проекту звернулася до міського голови з проханням про проведення ремонту площі біля пам'ятника Гоголю і тротуарних доріжок. Пропозиція знайшла підтримку у мера і депутатського корпусу. Після узгодження проекту і виділення бюджетних коштів були виконані роботи з укладання плитки квітково-мозаїчним візерунком, що додало скверу виразність і стильність. Таким чином, укладений тротуар по всім основним напрямкам скверу. В цей період було виконано та облаштування огорожі.
Реконструкційні роботи ведуться протягом чотирьох років. Ініціативна група виступає з пропозиціями, міська влада та підприємці міста їх підтримують, а волонтери реалізовують і забезпечують відповідний догляд.
У нинішньому році була висаджена алея Слави. Після остаточної реконструкції тротуарів з'явилися «п'ятачки», куди були додані нові лавочки та урни. Відремонтований постамент пам'ятника. А вже сьогодні ми спостерігаємо нові насадження.
У перспективі – оформлення входу в сквер кольоровими кущами, встановлення арок з плетистих троянд. За колами, на яких розташовані крамнички, проведуть висадку сріблястих ів, які будуть доповнені живоплотом з білих квітів. Ще одне коло буде оформлено великими модринами (5 м і вище). Планується також алея випускників.