Вже більше трьох років одеський вчитель фізики Павло Віктор знімає власні уроки та викладає їх у мережу YouTube для перегляду. Сьогодні їх кількість становить вже 473 відеоуроки.
Кожного дня ми використовуємо інтернет для публікації фото та відео, спілкуємось у соціальних мережах, навчаємось та шукаємо необхідну нам інформацію, публікуємо власні розробки, які стають доступними для всього світу. Одним з таких каналів для відеопублікацій є YouTube. У ньому можна знайти відеоматеріали на будь-яку тему, чи то просто аматорське відео, чи навчальні уроки з різних предметів. Так і одеський вчитель фізики, що є викладачем в Рішельєвському ліцеї, розміщує в ньому свої курси фізики. Павло Віктор вже як три роки робить публікації в прямому ефірі, які користуються попитом в учнів з усього світу. На даний момент відео охоплює матеріали з фізики для 9-11 класів, також є окремі теми для 7-8 класів.
Канал є часто відвідуваним, зібрав більше 60 тисяч фоловерів. Вчитель не просто викладає свої уроки, але і активно спілкується з людьми в коментарях під відео. Хтось виражає свою подяку, багато ж людей ставлять питання до вчителя з незрозумілих їм моментів. Як зазначає сам Віктор, іноді питання є досить складними і потребують часу для роздумів. Проте, це йому навпаки подобається і спонукає до вдосконалення власних знань.
Курс фізики охопив людей з різних країн, причому згідно статистики, основними глядачами є молоді люди віком 18-24 роки. Діти та старше покоління займають другу позицію.
З чого ж все почалося? Одного разу учні Павла Андрійовича через хворобу не могли бути присутніми на уроці. Аби не пропустити цікавий урок, вони запропонували йому транслювати для них його через Skype. Так з'явилося кілька уроків, націлених правда лише для одного учня. Це було досить незручно, адже вчителю доводилося носити з собою комп’ютер під час уроку туди-сюди по класу.
Після цього випадку трапилося ще декілька. Як зазначає вчитель, фізика має викладатися безрозривно, та спокійно, а не стрімко вкладатися в короткі строки, саме тому під час одного з карантинів Павло Андрійович почав записувати уроки для учнів та викладати їх в мережу. Все це досить витратно, але на допомогу прийшла адміністрація ліцею та батьки, які допомогли закупити необхідне обладнання для трансляцій. Спробували раз, два і сподобалось, після чого було вирішено записувати всі уроки підряд.
Це досить трудомісткий процес, проте хоч вчитель і відчуває втому, але не збирається зупинятися. Він зрозумів це, коли дочитав останній урок для старшокласників. Начебто робота закінчилася, а з'явилось відчуття спустошеності.
Така популярність фізики он-лайн спонукала ліцей до впровадження лекцій з інших предметів. Зараз можна переглянути уроки української мови та математики.
В чому ж секрет відеоуроків? Це їх справжність та живість. Коли слухач сидить біля монітору, в нього виникає відчуття, ніби він справжній учень в аудиторії. Адже уроки не монтовані, вони реально відбуваються, до дошки виходять діти, викладач з ними спілкується, відповідає на питання тощо. Все це виглядає природно і невимушено, а отже і цікаво. Можливо саме такий підхід до викладання допоможе сучасним дітям легше зрозуміти таких складний предмет як фізика.
Джерело: https://vseosvita.ua/library/prezentacia-do-vidkritogo-zanatta-z-disciplini-fizika-zastosuvanna-zakonu-zberezenna-energii-74199.html