Деревина, з якої виготовлено більшість конструкцій покрівлі, має високу естетичну цінність, легко доступна та легко обробляється. На жаль, вона також легкозаймиста. Згідно з новою європейською класифікацією пожежі, незахищена деревина має вогневий клас D. Однак, використовуючи сучасні та традиційні прийоми, можна покращити вогнебіозахист матеріалу.
Найпоширенішими способами захисту дерев’яних конструкцій, включаючи захист від вогню, є просочення та обробка матеріалу. Іноді для підвищення вогнестійкості дерев’яні елементи конструкції ретельно обробляються.
Просочення
Дерев’яні конструкції захищені від пожежі препаратами просочення. Всі вони вимиваються водою, тому ними можна просочити лише матеріал, який не піддається впливу води. Крокви повинні бути насичені (змащенням або розпиленням) цими препаратами лише після того, як покриття буде покладене, коли йому більше не загрожує дощ. Однак просочення коштує дорого та трудомістко. Для досягнення задовільного ефекту (другий ступінь негорючості - вогнестійкі матеріали) на каркас слід нанести кілька шарів просочення. Потрібно сказати, що кожен наступний шар означає додаткові витрати, час та роботу. Оскільки всі вогнезахисні препарати змиваються водою, після такої обробки матеріал слід захистити від впливу погоди: побудувавши покрівлю, негайно накрийте її фольгою, а краще - покриттям. Просочення вогнезахисним засобом - це найкращий спосіб захисту деревини від вогню, тому інспектори державної пожежної служби зазвичай вимагають підтвердження того, що цей захід застосований. Без цього вони відмовляються дозволити використовувати будівлю.
Обробка стін та стелі гіпсокартоном
Гіпсокартон визначається як негорючий матеріал (згідно з новою європейською класифікацією вогню він має клас вогню A2 - негорючі матеріали). Якщо мансарда оброблена гіпсокартоном мінімальної товщини 12,5 мм, вогнестійкість конструкції не потрібна. Однак слід пам’ятати, що такого захисту достатньо лише в тому випадку, якщо гіпсокартон:
- має технічне затвердження інституту будівельних досліджень,
- відповідає вимогам вогнестійкості класу F,
- поруч зі стінами та стелею мансарди покриває стовпчики, балки та віконні ніші,
- також прокладається в районах, де планується обшивка панелями.
Крім звичайних панелей (з символом GKB), на ринку також доступні вогнезахисні панелі (GKF). Їх використовують на горищах і як додатковий протипожежний захист для стін, стелі, колон та балок.
Более подробно вы можете ознакомиться на сайте https://kokos.lviv.ua/catalog/antiseptiki_1/vognebiozakhist_dlya_derevini_kompozit_5l/