У чому зручність Wi-Fi роутера як маршрутизатора мережі Інтернет

Бездротові мережі Інтернет завоювали світ: точки доступу до них є практично в кожній кав'ярні, в муніципальному транспорті та в більшості квартир, чиї господарі йдуть в ногу з часом. І це не дивно, адже підключення до Всесвітньої павутини за допомогою Wi-Fi роутера для дому набагато зручніше, ніж традиційне за допомогою підключеного до ПК кабелю. Особливо, якщо використовувати деякі лайфхаки. Усі ми знаємо, навіщо потрібен Wi-Fi роутер – для створення бездротової мережі. Але найчастіше виробники закладають у свої девайси чимало супутнього корисного функціоналу, необхідно лише знати, як налаштувати Wi-Fi роутер належним чином.

Однією з таких функцій є WISP, яка дозволяє підключитися до чужого вай-фаю – за наявності паролю. Якщо обмінятися з сусідами паролями до точки доступу на випадок НС, то у вас завжди буде запасний Інтернет. Не менш корисний лайфхак Wi-Fi роутера – вловлювання сигналу від кількох провайдерів. Для цього потрібно лише підключити їх кабелі до різних портів девайсу.

Ще цікаві та корисні функції – роздача Інтернету через роутер wi-fi за допомогою модему мобільного оператора, завантаження та перегляд контенту з торрентів без ПК, а також включення VPN-доступу прямо на пристрої, що дозволяє економити на оплаті ліцензійного VPN. Але найбільш затребуваним функціоналом є можливість перегляду історії сеансів і збільшення швидкості Інтернету.

Як дізнатися, які сайти відвідують через мій Wi-Fi роутер

Багато сімейних людей турбується про те, який контент споживають їхні діти. Якщо ви ставите питання: "Як дізнатися, які сайти відвідують через мій Wi-Fi роутер?", то це можна зробити так: потрібно налаштувати пристрій на збереження логів за допомогою системи SysLog. Тоді ви зможете переглядати історію всіх підключених до девайсу гаджетів. Однак більш розумно та етично скористатися функцією "батьківського контролю", яка дозволяє заблокувати доступ до сумнівного контенту.

Wi-Fi роутер: швидкість

Якщо у вас в домі не один гаджет, а роздача сигналу здійснюється з одного пристрою, то швидкість Wi-Fi роутера часто залишає бажати кращого. У такому випадку рекомендуємо скористатися лайфхаком, який опишемо нижче. Діапазон роботи маршрутизаторів поділяється на кілька каналів, і вони шукають найменш зайняті. Створіть собі кілька різних мереж з різними назвами. Таким чином ви створите для інших маршрутизаторів ілюзію зайнятого каналу та забезпечите собі стабільний і швидкий Інтернет. Однак врахуйте, що для цього необхідний досить потужний Wi-Fi роутер.

Якщо ви не знаєте, як вибрати Wi-Fi роутер і як розширити його функціонал, зверніться до фахівців всеукраїнського провайдера Мережі Ланет. Майстри компанії допоможуть вам визначитися з вибором та виконати налаштування.

Центр обслуговування абонентів: просп. Перемоги, 95

[email protected]

(044) 500-03-03.