Сучасна стоматологія дуже активно розвиває технології компенсування втрачених зубів. Одна з них - імплантація. Щороку вона удосконалюється і стає більш доступною. Дізнатися більше про переваги цієї технології ви можете, відвідавши сайт стоматологічної клініки Симметрика у Львові, пройшовши за посиланням symmetrica.ua!

Так, це більш складний і тривалий процес, ніж виготовлення знімного протезу, але сьогодні подібні операції виконуються абсолютно безболісно і без ризику для здоров'я.

Імплантація зубів має ряд незаперечних переваг:

  • Термін експлуатації імплантатів набагато перевищує час служби зубних мостів або коронок.
  • Дана техніка не вимагає обточування і додаткової обробки сусідніх зубів.
  • Зберігається кісткова тканина.
  • Імплантат можна імплантувати в будь-яке місце зубного ряду.
  • Технологія дозволяє відтворити всі зуби щелепи.
  • З імплантатами повністю відновлюється жувальна функція, на відміну від протезів (протези, навіть найкращі, все ж мають деякі обмеження).
  • Імплантати не викликають абсолютно ніякого дискомфорту.

Види імплантації: особливості

Імплантація зубів має кілька різновидів. Існує кілька видів імплантації зубів:

  • Ендооссальная (внутрішньокісткова).
  • Базальна.
  • Ендодонтів-ендооссальная.

Вибір того чи іншого виду імплантації зубів залежить від загального стану здоров'я пацієнта, стану його ротової порожнини і фінансових можливостей.

Сьогодні в стоматологічній практиці найчастіше застосовується ендооссальная двоетапна імплантація, оскільки це найбільш надійний метод відшкодування втрачених зубів. Фахівці імплантують імплантат безпосередньо в кісткову тканину. На нього надягають абатмент - підстава для зубної коронки. Встановлюють саму коронку.

В цьому випадку дуже важливо, щоб висота альвеолярного відростка була достатньою. Якщо висоти не вистачає, кісткову тканину доводиться нарощувати, тобто, робити остеопластику.

При даному виді імплантації зазвичай встановлюють коренеподібні імплантати у вигляді гвинта, але якщо кістка тонка, вони можуть бути пластинчастими і навіть комбінованими, в разі серйозної кісткової атрофії.

Скільки етапів?

Установка імплантату може бути одноетапною, коли всі роботи виконуються за один день. Одноетапну імплантацію називають ще експрес-імплантацією, але підходить вона далеко не всім.

При двоетапній процедури спочатку імплантується імплантат, а через 6-16 тижнів встановлюється постійна коронка. Даний тип більш популярний, оскільки він дозволяє фахівцям контролювати процес зрощення імплантата з кістковою тканиною і спостерігати реакцію організму.