Чи можна тренувати очі? Напевно ви чули про йогу для очей - такі вправи нескладні, їх можна виконувати практично в будь-якому місці і вони не вимагають використання спеціалізованих пристосувань. Фахівці рекомендують виконувати гімнастику для очей не тільки людям із вадами зору, але й тим, хто активно використовує зір - багато читають або проводять багато годин перед екраном комп’ютера. Чому варто робити вправи для очей і як це робити?
Навіщо робити вправи для очей?
Через втому чи сильного стресу якість зору часто погіршується - зображення стає розмитим, у полі зору з’являються плями та яскраві лінії. Все це через напругу, яка також впливає на очі.
Довготривале фокусування на одній точці приносить подібні ефекти - ви, як правило, робите це під час читання та роботи за комп’ютером. М'язи, які утримують очне яблуко в таких умовах, швидше втомлюються. Око зазвичай також стає сухим за рахунок зменшення частоти моргання. Спостерігається погіршення гостроти зору, часто також біль і мігрень.
Отже, вправи для очей спрямовані на розслаблення напружених м’язів - це свого роду «релакс очей».
Вправи для здорового зору
Автором найпопулярнішого комплексу вправ на релаксацію очей є офтальмолог Вільям Бейтс, який створив їх у минулому столітті. Його пропозиції - це вправи для зняття напруги та зміцнення очних м’язів. Бейтс стверджував, що дефекти зору можна виправити без використання окулярів, лише шляхом відповідної гімнастики - ця теза ніколи не була 100% доведеною, тому, якщо ви підозрюєте дефект зору, вам завжди слід проконсультуватися з лікарем, який оцінить стан здоров'я.
Регулярна гімнастика для очей EVA Blog може принести позитивні ефекти, а при тимчасовому застосуванні це чудовий спосіб розслабитися і поліпшити стан втомленого ока.
Рухи очей
Вони зміцнюють очні м’язи і допомагають зняти напругу, в тому числі накопичену в шиї. Пам’ятайте, що це вид вправ на розслаблення, тому до нього варто підготуватися - зробіть кілька глибоких вдихів і видихів перед початком тренування.
- Вісімки: закрийте очі і уявіть, як перекинуту вісімку (знак нескінченності). Слідуйте її периметру, не рухаючи головою.
- Маятник: рухайте головою так, ніби перед вами маятник. Спробуйте очима стежити за рухом уявного маятника. Не відкривайте очей.
- Праворуч і ліворуч: зручно сядьте і зосередьте погляд на стіні. Повільно рухайте очима вправо і вліво, щоразу зупиняючись у центральній точці. Не рухайте головою.
- Вгору-вниз: сядьте вільно і подивіться на стелю. Повільно дивіться зі стелі, наприклад, на стіну перед собою, а потім ще нижче на підлогу. Повторіть той самий рух у зворотному напрямку.
- По колу: проведіть очима по колу, намагаючись не рухати головою. Закінчуйте кожну таку вправу, дивлячись на хвилину прямо вперед.