Серед основних будівельних матеріалів, які утворюються шляхом подрібнення граніту з подальшим просіюванням, особливе місце займає щебінь. У тому випадку, якщо є необхідність купити щебінь у Києві, є можливість підібрати цей будівельний матеріал, який буде представлений різноманітними фракціями. Щебінь, який пропонується, має високі показники якості, що дає можливість його використання під час зведення стін та фундаментів будівель.
Ключові характеристики будівельного щебню
Щебінь належить до категорії сипучих матеріалів, які отримують не тільки природним, але й штучним шляхом. Його створення відбувається за рахунок такої дії, як дроблення, та подальший процес розсіву гірських порід. Матеріал, який отримують під час виконання перерахованих дій, розподіляють по фракціям. Кожна із них використовується в окремій сфері людської діяльності. Серед ключових характеристик щебню варто звернути увагу на наступні:
- лещадність – буває голковидна або пластинчата, що вказує про наявність зерен певної форми у складі матеріалу. Ця особливість належить до категорії найбільш важливих, так як в подальшому відображається на міцності майбутньої конструкції;
- радіоактивність – по степеню випромінювання матеріал розподіляється на три типи, серед яких є матеріал для виконання будівельних робіт різного рівня, для будівництва автомагістралей і доріг, для використання у промисловості;
- морозостійкість – показник, який вказує на стійкість матеріалу до можливих температурних перепадів. Для використання у будівництві найкращими будуть варіанти, які розраховані на 200-400 циклів.
Якщо розглядати сфери застосування щебню різного класу, то вони досить суттєво відрізняються один від одного. Якщо взяти до уваги гранітний щебінь, то за рахунок його високих показників міцності, його варто використовувати в якості заповнювача бетону середньої та високої щільності. Все це є досить важливим у процесі вибору конкретного матеріалу для будівництва. Не менш важливу увагу в процесі вибору варто звернути на різновид щебню, який може бути гранітним або вторинним. Перший варіант можна отримати у результаті підриву монолітної скелі. Вторинний щебінь отримують завдяки дробленню відходів, які залишилися після виконання різноманітних монтажних робіт. Натуральний матеріал має високі параметри якості, а вторинний – широкий спектр використання.