Дитяча оториноларингологія заснована на віковому принципі і є досить різноманітною. У ранньому віці зустрічаються захворювання, які не характерні для дорослих, і навпаки. Але є патологічні порушення, які притаманні для різних вікових груп - це гострі стани.
Більш докладнішу інформацію про носові кровотечі шукайте на https://kinderklinik.ua/uk/krov-z-nosa-u-ditini-prichini-i-shho-robiti/!
Кровотеча з носа у дитини або епістаксис - витікання крові з судинних структур слизової оболонки. У 4% випадків погіршується якість життя. Більше половини населення стикається як мінімум з одним епізодом епістаксис. У 20% дітей фіксується носова кровотеча (НК) рецидивуючого типу, і присутні ознаки хронічної втрати крові.
Види носових кровотеч
Носові кровотечі розвиваються через неправильну будову стінок капілярів або внаслідок дефіциту факторів згортання крові. Виділяють одноразові, рецидивні і звичні (виникають кілька разів на рік) епістаксис.
Найбільш важливою класифікацією є поділ по області локалізації джерела, якщо дивитися з практичної точки зору:
- судини полостного типу (передня або задня область носа);
- внеполостні судини (внутрішньочерепні структури, носоглотка, додаткові пазухи).
Носова кровотеча переднього типу не несе здоров'ю ніякої небезпеки. Задня кровотеча більш інтенсивна, т. к. при цьому відбувається порушення великих судин. Цей стан відрізняється значними кровопотерями, і може надавати серйозну небезпеку. Кров при цьому стікає в горло, проникаючи в шлунок і в ротову порожнину, а не випливає з носових ходів.
Причини
Як правило, кров з носа йде на тлі двох механізмів: розлади згортання і підвищення проникності судинних структур. Наш ніс забезпечений безліччю дрібних кровоносних судин. В області передньої носової перегородки вони утворюють щільну оплетку. Оскільки тонкі кровоносні судини щільно прилягають до поверхні тонкої перегородки, вони можуть бути відносно легко пошкоджені, викликаючи типове носова кровотеча. Інші кровоносні судини, навпаки, дуже рідко пошкоджуються.
Основні причини кровотеч з носа у малюка:
1. Інфекційні захворювання (дифтерія, ГРІ або туберкульоз).
2. Стоншування слизової (атрофическая форма риніту, тривала терапія судинозвужувальними краплями/спреями).
3. Патології судинних структур і крові (геморагічний васкуліт, тромбоцитопенія або гемофілія).
4. Симптоматичне підвищення артеріального тиску (емоційний стрес, надмірні фізичні навантаження тепловий або сонячний удар).