Якісне зерно для посіву, внесення добрив, вивітрювання - нарешті ви зібрали урожай. Але це не кінець боротьби фермера. Зберігання зерна сьогодні очевидне, залишається питання, як це зробити правильно - традиційне зберігання або сучасні зерносховища?
Види зберігання зерна
Сучасні великі ферми відмовляються від зберігання на підлозі на користь набагато більш зручних та ефективних методів зберігання зерна, таких як зерносховища, пропонованих на сайті https://life-bud.com.ua/zernosusharki. Все робиться механічно, починаючи з прибирання, завантаження та провітрювання. Сучасні методи, такі як вентиляційні канали та системи вимірювання температури, також можна використовувати в традиційному зберіганні зерна на підлозі. Однак це рішення вимагає від вас набагато більшої уваги та роботи.
Політика утримання
Який спосіб зберігання зерна ви оберете, залежить від індивідуальних потреб господарства, кількості зерна, що зберігається, і витрат. Зведення одного зерносховища місткістю 130 тонн - це витрати, також необхідно отримати дозвіл на будівництво. І при зберіганні зерна на підлозі, і у випадку зі зерносховищами необхідно дотримуватись основних правил. Тому ви повинні:
-
позбавитись від забруднень (в засобах для чищення або прибиранні);
-
зменшити вологість повітря (норма вологості для зернових культур становить 14%, для ріпаку - 7%);
-
знизити температуру (через висихання);
-
і тільки такий підготовлений урожай можна зберігати.
Зберігання зерна: переваги та недоліки
Варто додати, що забруднення, підвищення температури та вологості спричиняють процес самонагрівання зерна, що зберігається, а отже, і розвиток цвілі. Важливо, що на початковій фазі це практично непомітно. Проблема в тому, що процес дуже швидкий - протягом тижня все зерно може заразитися і втратити будь-яку споживну цінність та схожість.
Крім того, коли температура зерна знизиться нижче 4°C, ви будете пригнічувати ріст мікроорганізмів та цвілі, і зможете значно збільшити час зберігання. У свою чергу, надмірна температура та вологість є домінуючими факторами, що провокують несприятливі біологічні зміни.
На що звернути особливу увагу при зберіганні зерна:
-
якщо ви поповнюєте склад послідовно, ви повинні переконатися, що зерно, яке додається, не відрізняється за параметрами від поточного;
-
ви перевіряєте якість зерна щодня різними партіями;
-
ви уникаєте доступу гризунів, птахів та комах;
-
ви швидко реагуєте на: зміну температури, неприємний запах, та роботу вентиляційних систем.