Якщо ви почали «читати» дитині буквально з народження, то швидше за все в цьому віці ви вже будете добре орієнтуватися в дитячій літературі, а список для читання дітям двох-трьох років настільки широкий і різноманітний, що його складно охопити в одній статті. Але якщо ви тільки починаєте в компанії читати з вашим малюком і вам здається, що він не виявляє особливого інтересу до книг, то ви можете вдатися до маленьких хитрощів:

  • Підбирайте книги для дитини, виходячи з її інтересів. Наприклад, якщо ваш малюк цікавиться тваринами, то можливо його зацікавлять вірші С. Маршака або К. Чуковського;
  • Завжди носіть книгу в сумці. Якщо вам доведеться займати дитину в поїздці, черзі і т.д., то ви зможете запропонувати їй почитати;
  • Розігруйте домашні вистави за відомих казок. Дуже просто навіть в домашніх умовах показати спектаклі «Теремок», «Колобок» або «Ріпка», так ви познайомите дитину з художніми творами. Після запропонуйте малюкові разом почитати про вподобаних героїв;
  • Залишайте книги у відкритому доступі;
  • Читайте вголос! Навіть якщо дитина грає або зайнята якимись справами, а ви сядете поруч і почнете читати книгу, рано чи пізно малюк проявить зацікавленість і приєднається до вас.

Вік двох років - це ще і той дивовижний період, коли у дитини починає розвиватися фантазія. Діти проявляють інтерес до творчості, до рольових і фантазійних ігор, важлива також сучасна дитяча література - все це занурення в світ казки. Грайте з дітьми в казки, грайте сюжети з книг, ставте домашні спектаклі, малюйте власні ілюстрації до книг, ліпіть персонажів з пластиліну.

Малюки до трьох років - вдячні слухачі, їх жага нового і чарівного - заразлива. Читаючи з дитиною, ви будете відкривати разом з нею дивовижний світ чарівництва і фантазії. І пам'ятайте, що любов до книг можна прищепити тільки на особистому щирому прикладі. Трепетне ставлення до книги - це хороша сімейна традиція, яку можливо передати вже найменшому починаючому читачеві.

Сьогодні мова йде про традиції сімейного читання, про перші книги малюкам. Можна з усією впевненістю сказати: кожна дитина любить, коли батьки читають їй книжку. Книги - невід'ємна частина нашого життя, вони розширюють кругозір маленького людини, вводять його в великий світ, розвивають пам'ять, уяву, мову.

Погодьтеся, кожен батько хоче, щоб його дитина росла здоровою, вихованою, отримала все необхідне для свого розвитку. Звичайно, це не приходить само собою. Необхідно докласти чимало сил, старань, без активної участі батьків у житті дитини з самого раннього дитинства не обійтися.