Підприємство, яке впродовж 12 місяців реалізувало товари або послуги на суму понад 1 млн грн, повинне зареєструватися як платник ПДВ. Для проходження процедури слід звернутися до податкової служби за місцем знаходження компанії. Строк надання послуги складає три робочі дні. За вчинення дії адміністративний збір не справляється.

Особливості процедури

Зареєструватися платником ПДВ може юридична особа або підприємець. Відповідне звернення може подаватися зацікавленою особою особисто або через представника, повноваження якого підтверджується довіреністю. Законом дозволена реєстрація платником ПДВ під час створення організації або ФОП. У цьому випадку заявник добровільно виявляє таке бажання ще на початковому етапі діяльності під час подачі заяви за формою 1 (для підприємців) або формою 2 (для юридичних осіб).

Для замовлення послуги надалі подається заява за формою 1-ПДВ. Якщо підставою для її оформлення стало укладення договору про управління майном або спільну діяльність, то відповідне звернення слід скерувати одночасно з поданням пакету документів про його взяття на облік. Заява направляється до контролюючого органу через «Електронний кабінет» або систему «Єдине вікно», спеціально розроблену для подачі звітності в електронному форматі. Надалі документи, які підтверджують реєстрацію платником ПДВ, передаються реєстратору для внесення даних до Реєстру.

Відомості, внесені до реєстру платників ПДВ, знаходяться у вільному доступі. З ними можна безкоштовно ознайомитися на офіційному ресурсі податкової служби у вкладці «Реєстри. Дані платників ПДВ». Доступ до порталу здійснюється через систему «Електронний кабінет».

Зацікавлена особа може отримати результат трьома способами:

● Особисто за місцем подання заяви.

● Через представника, повноваження якого підтверджені довіреністю.

● За допомогою функціоналу «Електронного кабінету».

Як оскаржити відмову

У наданні послуги може бути відмовлено у наступних випадках:

● Заявник не відповідає критеріям, визначеним у законі (ст.ст. 180, 181, 182 та 183 Податкового кодексу).

● Наявність обставин, які відповідно до законодавства потребують анулювання реєстрації.

● Порушення строків та порядку проведення реєстрації, встановленого розділом V Податкового кодексу.

Якщо зацікавлена особа не згодна з прийнятим рішенням, вона має право оскаржити його в Окружному суді. Заяву може подати сам заявник або його представник.

Всю необхідну інформацію, нормативну базу, а також відповіді на часті питання можна отримати на Порталі Гід з державних послуг.