Вентиляція повітря у приміщеннях – одна із складових підтримки в них оптимальних для людини параметрів мікроклімату. У теплу пору року це завдання вирішується досить просто. У холодну пору року повітря, що подається в приміщення, потрібно підігрівати. Один із варіантів його підготовки – використання припливно-витяжної вентиляції з рекуператором.

Вигідно придбати роторний рекуператор ви можете на сайті компанії Ліка-Комфорт!

Навіщо нагрівати повітря, що подається в приміщення?

При розрахунку систем вентиляції для приміщень враховують три параметри: необхідну кратність повітрообміну, об'єм приміщень та об'єм повітря, необхідний для повного повітрообміну. При цьому необхідно враховувати призначення приміщення. Так, кількість свіжого повітря, необхідне одній людині за низької фізичної активності, становить 20 м3/год. За середньої фізичної активності ця цифра зростає до 45 м3/год, при високій – до 60 м3/год.

Крім цього, важлива температура та вологість повітря. Між ними є пряма залежність: що холодніше повітря, то менше вологи воно може містити. Оптимальною для людини вважається температура 21-22 ° С та вологість 40-60%. За цих показників в одному кубічному метрі повітря міститься близько 9 г води. У холодну пору року вологість повітря знижується до 30%. Відповідно, для створення комфортних умов його перед подачею в приміщення потрібно підігрівати та зволожувати.

Навіщо потрібні рекуператори?

Саме поняття рекуперації означає повернення частини енергії для її повторного використання в рамках технологічного процесу. Це активно використовують, наприклад, в залізничному транспорті (зокрема, в локомотивах на електротязі). Стосовно систем вентиляції рекуперація дозволяє виконати теплообмін між двома повітряними потоками (що подаються в приміщення і видаляються) для зменшення енерговитрат на підготовку повітря.

Призначення та цінність рекуператорів легко зрозуміти на прикладах. Так, у зимовий час припливно-витяжна вентиляція без рекуператора подаватиме в приміщення повітря, що має температуру, припустимо, -20 °С. Його потрібно нагріти до прийнятних +20–22 °С. При об'ємі приміщень до 1000 м3 на це може знадобитися близько 14 кВт електроенергії. Рекуператор дозволяє зменшити цю цифру до 1–1,5 кВт. У теплу пору року ситуація зворотна: у приміщення подається нагріте до +35…40 °С повітря, а видаляється охолоджене до комфортних +20 °С. Рекуператор дозволяє охолодити його до подачі, зменшивши витрати на електроенергію, що споживається системою кондиціювання.