Вибір газового лічильника залежить від сфери, де використовуватиметься пристрій. Оскільки для домашнього чи комунального підприємства пропонуються різні моделі техніки, тому вони відрізняються важливими характеристиками. Обрати відповідний лічильник можна на сайті "Всі ціни Києва". Основними критеріями пошуку є:
-
розташування місця, що відведено під встановлення приладу обліку;
-
розміри та рівень шуму;
-
розрахунковий обсяг витрат газу;
-
надійність та вартість.
Широкий діапазон цін і моделей дозволяє зробити оптимальний вибір.
Metrix G2.5 DN 20 (3/4")
Герметичний корпус лічильника забезпечує йому високу ефективність та безпеку роботи. Використання мембранного клапана дозволяє зберегти точність навіть за перепадів тиску. Цей прилад підійде для контролю споживання природного ресурсу в межах 4 m3/год. Мінімальне значення початку обліку становить 0,025 m3/год, а 2,5 m3/год – це показник номінального обсягу даної моделі. У процесі монтажу необхідно використовувати патрубки з міжцентровим інтервалом 110 мм. Дана модель газового лічильника «METRIX» відрізняється простою установкою та компактними розмірами (212*195*155 мм), завдяки чому, розміщення на вибраній ділянці труби не викличе жодних складнощів і дозволить зберегти корисний простір.
-
мембранний, побутовий, для приміщень;
-
пропускна здатність - G2.5 (2.5-4 м куб/ч);
-
мінімальна витрата 0.025 м куб/ч;
-
ємність - 99999 од.;
-
різьбове підключення - 20 DN, (3/4");
-
експлуатаційна температура від -25°C до +55°C;
-
максимальний тиск 50 кПа.
Середня ціна - 1 296 грн.
Elster BK-G6 DN 32 (1 1/4")
Вимірювання використаного природного газу лічильниками Elster BK-G6 DN 32 здійснюється за ГОСТ 5542. Обираючи лічильники газу, дуже важливо, щоб вони були сертифіковані. Цю модель можна використовувати для обліку у комерційній i житлово-комунальній сфері. У конструкції використані три вузли - вимірювальний механізм, лічильний пристрій та корпус. Газ, що проходить через вимірювальні камери, приводить у зворотно-поступальний рух мембрани.
- мембранний, комунально-побутовий, для приміщень;
- пропускна здатність - G6 (6-10 м куб/ч);
- мінімальна витрата 0.06 м куб/ч;
- ємність - 99999 од.;
- різьбове підключення - 32 DN, (1 1/4");
- експлуатаційна температура від -25°C до +55°C;
- максимальний тиск 50 кПа.
Середня ціна - 2 694 грн.
САМГАЗ RS/2001-2P G-4 DN 32 (1 1/4")
Ця модель газового лічильника G4 ідеально підійде для побутового обліку, використовуючи газову колонку або плиту з об'ємом до 6м3/год. Для початку роботи необхідно досягти мінімального значення витрати 0,04 м3/годину, з номінальним значенням 4 м3/годину. Цей прилад відноситься до класу точності 1,5. Здійснювати перевірку необхідно кожні 8 років. У пристрою високий рівень захисту від несанкціонованих втручань, що дозволяє йому зберігати точність показань. Ще одна особливість моделі – знижена чутливість до пневмоудару. Для протипожежної властивості сталевий корпус пофарбували порошковою фарбою. У конструкції використано мембрану, виготовлену із синтетичних матеріалів. Незважаючи на призначення для встановлення в приміщеннях, працездатність техніки зберігається при температурі в діапазоні від -30 до 55 градусів. Але якщо ви плануєте встановлення на вулиці, знадобиться спеціальний захисний ящик.
-
мембранний, побутовий, для приміщень;
-
пропускна здатність - G4 (4-6 м куб/ч);
-
мінімальна витрата 0.016 м куб/ч;
-
ємність - 99999 од.;
-
різьбове підключення - 32 DN, (1 1/4");
-
експлуатаційна температура від -25°C до +55°C;
-
максимальний тиск 50 кПа.
Середня ціна - 1 372 грн.
Висновок
Якщо ви хочете досягти високої точності показань, надійної роботи пристрою, його безпеки та ефективності радимо довіряти свій вибір виробникам із чистою репутацією. Саме їх пристрої ми обрали для цього огляду. Серед представлених моделей є Elster BK-G6 DN 32, що підійде для комунально-побутового використання та два лічильники для встановлення в житловому будинку.