До певного віку в житті дитини є такий ритуал, як читання вголос. Мама, бабуся, старші брати та сестри читають малюкові вірші, казки, розповіді про тварин. Що це — спосіб розважити дитину, прищепити їй любов до книг чи щось ще важливіше?
В компанії з цікавою книжкою від інтернет-магазину Златка зимовий вечір пройде веселіше!
Ще у 80-х роках минулого століття у США дослідники звернули увагу, що люди стали читати менше. Тоді активно почало розвиватися телебачення. Куди гірші справи зараз, за нинішнього достатку та доступності гаджетів та Інтернету. Але без читання мозок дорослої людини уповільнює свою роботу, а дитині сучасна дитяча література просто потрібна для правильного розвитку. Чому так важливо читати дітям?
Навіщо читати дитині
Читання – це навантаження для мозку. Читаючи казки українською ми тренуємо його так само, як тренуємо м'язи, займаючись спортом. Вчені давно довели: люди, що читають, і живуть довше. Що говорити про маленьку людину, у якої лише починають активно працювати нейрофізіологічні процеси? Читання йому потрібне як повітря! І поки малюк сам не вміє читати, допомога батьків тут безцінна. Що ж дає дітям читання вголос?
Розвиток мовлення
Діти, яким регулярно читають батьки, частіше починають говорити раніше ровесників, і їхня мова багатша. Справа в тому, що у повсякденному житті ми використовуємо лексику та граматику низького порядку, часто навіть просторіччя. У книгах використовується багата літературна мова, насичена різноманітними мовними зворотами. Та непроста граматика, яка є у книгах, допомагає дітям розвивати логіку. Логіка потрібна для правильного мислення. А сформована мова – це сформоване мислення. Завдяки книгам дитина не тільки черпає нові слова, вчиться їх правильно вимовляти та вживати, вона ще й тренує логічне мислення.
Розвиток уяви
Уява та фантазія – це генератори нових ідей та нестандартних рішень. Жоден мультфільм не здатний розвинути уяву так, як це робить книжка. Коли дитина слухає казку, вона подумки малює собі картинку, уявляє, як виглядають герої та декорації. Це свого роду праця, причому цілком самостійна. Якщо ж дітям запропонувати мультик, то активними учасниками процесу вони не зможуть стати: дія з усіма деталями вже намальована за них. Дітям залишається лише бути пасивними глядачами.
Реклама самостійного читання
Будь-який вчитель одразу визначить читаючих дітей. Вони краще розуміють сенс прочитаного, правильно формулюють свої думки, логічно будують висловлювання, грамотніше пишуть, краще запам'ятовують інформацію. Привчати дітей до читання варто з пелюшок. Йдеться не про раннє навчання читання, а про читання вголос.