Читання – хороший спосіб зупинити нудьгу. Цікава та захоплююча книга може бути веселою, іноді сумною, і бути гідом по всьому світу та інших культур. Наші книги ranok не дозволять вам занудьгувати! Книга може поставити запитання, які зацікавлять і стимулюють подальші роздуми.
Роль сім’ї і пробудженні потреби читання
Потреба в контакті з книгою у дитини не виникає спонтанно. Найперші роки життя багато в чому визначають розвиток і пробудження розуму дитини. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина читала, ви повинні проводити з нею більше часу і щодня розповідати їй казки, читати оповідання та вірші. Дитина повинна бачити, як батьки читають. Читання книжок маленьким дітям – чудовий навчальний метод. Якщо вам змалку вдасться виробити позитивне ставлення до читання, це окупиться протягом усього життя дитини. Звичка до читання і любов до книг повинні виникнути в дитинстві! Найефективніший спосіб виховати читача для старшої школи – читати дитині вголос для задоволення!
Батьки, читайте вголос своїй дитині 20 хвилин на день! Успішне майбутнє вашої дитини найбільшою мірою залежить від вас. Читайте вголос своїй дитині, незалежно від сімейної, матеріальної чи навчальної ситуації, якщо ви хочете, щоб ваша дитина була успішною в школі та в житті. Вже в першому класі краще вчаться ті діти, батьки яких багато читають і з якими вони багато спілкуються.
Раннє читання
Варто починати читати дитині вголос щодня якомога раніше і не відходити від цього, навіть коли дитина вже добре читає. Коли ви читаєте дитині, тримаючи її на руках, обіймаючи, викликаючи інтерес голосом, ви створюєте тривалі асоціації читання з відчуттям безпеки, задоволення та зв’язку. Читаючи, ви стимулюєте розумовий розвиток дитини, адже інформатика довідники в мозку дитини створює мільйони нейронних зв’язків, які впливатимуть на її інтелект. Варто зберігати ритуал читання вголос і тоді, коли дитина вже добре читає. Спільне читання в сім’ї:
- зближує людей один з одним,
- відкриває шлях до важких розмов,
- захищає від багатьох проблем підліткового віку.
Переваги книги
Книга допомагає розвивати мову та словниковий запас. Це вчить вас висловлювати свої думки і розуміти інших. Вона надає розумові поняття і розширює свідомість. Це стимулює уяву, вчить будувати образи в уяві. Вона дає знання про інші країни і культури, про природу, техніку, історію, просто мимоволі вчить. Це розвиває здатність співчувати чужій ситуації.