Українські абітурієнти прагнуть здобути якісну вищу освіту. Тому багато з них обирають польські університети. Які основні вимоги висуваються до іноземних абітурієнтів, розповімо у нашій статті.

Шкільний атестат чи диплом

Для вступу до університету необхідно підготувати пакет документів.  Точний список того, що входить до нього, можна дізнатися на сайті конкретного університету або в приймальній комісії.  Але для бакалаврату необхідно обов'язково мати атестат про шкільну освіту.  А ось для вступу на магістратуру потрібно надати диплом бакалавра.

Варто зазначити, що всі документи подаються до університету польською мовою.  Тому необхідно зробити їхній присяжний переклад.  Потім на документи необхідно поставити апостиль.

Віза

Для навчання у Польщі необхідно отримати візу.  Зробити це можна у посольстві країни.  Знову ж таки, необхідно зібрати пакет документів.  До нього повинні входити довідка про зарахування до університету та довідка про оплату навчання.

Студенти отримують візу категорії D. Вона дозволяє легально перебувати у країні протягом усього періоду навчання.  Крім того, вона дає право на безвізове відвідування всіх країн, що входять до Шенгену.

Медичне страхування

Для навчання у Польщі іноземному абітурієнту потрібна медична страховка. При цьому вона входить до обов'язкового пакета документів на отримання студентської візи. Без страхування її просто не дадуть.

Поліс повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 15 Європейського візового кодексу, а саме:

  • Поширюватися на всі країни Шенгенської угоди.
  • Мати страхове покриття у розмірі від  30 000 євро.
  • Діяти весь період навчання.
  • Покривати витрати на термінову медичну допомогу, госпіталізацію, транспортування до країни проживання за медичними показаннями.

Поліс потрібно оформляти у страховій компанії, яка має польську акредитацію.

Знання іноземної мови

У польському ВНЗ немає можливості навчатись українською мовою. Тому абітурієнт з України має знати іноземну мову — польську чи англійську. Це обов'язкова вимога.

Знання іноземних мов необхідно підтвердити документально. Для цього необхідно надати спеціальний сертифікат. Він видається після закінчення мовних курсів, записатися на які можна за посиланням https://up-study.ua/uk/kursi-polskoyi-movi

Залежно від того, приватний чи державний ВНЗ, вимоги до рівня мови відрізняються. Так, у першому випадку абітурієнту достатньо знати польську мову на рівні B1, тоді як у другому вона має бути на рівні не менше за B2. Знання англійської мови в обох випадках має бути B2.

Багато абітурієнтів перебувають у розгубленості, яку мову вибрати. Перевага польської в тому, що вона має багато спільного з українською. Тому легко та швидко запам'ятовується. Її варто обирати у тому випадку, якщо надалі випускник планує працевлаштуватися в Україні чи в Польщі. Навчання англійською коштуватиме дорожче, оскільки це міжнародна мова. Натомість вона дозволяє знайти роботу в Європі чи навіть в Америці.