Спирт входить до складу багатьох косметичних та медичних засобів. Алкоголь може входити до самих різних складних сумішей. Деякі з них можуть висушити шкіру, а деякі, навпаки, можуть допомогти зволожити її.
Останнім часом, однак, серед різних спеціалістів існують розбіжності щодо того, у якій мірі можна вживати алкоголь під час догляду за шкірою. Чи варто уникати його використання? Чи навпаки – можна? І у яких кількостях? Який спирт краще використовувати і для чого?
Для чого призначений спирт, що входить у состав засобів для догляду за шкірою?
Спирт входить у состав різних продуктів для догляду за шкірою, включаючи лосьйони, засоби для гоління, засоби для догляду за порожниною рота, а також продукти для уходу за шкірою та волоссям.
Та й самі спирти є великим і різноманітним сімейством хімічних речовин з різними назвами та різноманітним впливом на живі організми.
Існує низка причин, з яких спирти додають до косметичних засобів:
-
Наприклад, спирт може покращити чутливість шкіри до косметичного засобу, прискорити його всмоктування.
-
Крім того, спирт може використовуватись у якості консерванта. Хоч цю роль можуть виконувати інші інгредієнти.
Які спирти використовуються у засобах для догляду за шкірою?
-
Етиловий спирт, також відомий як етанол або зерновий спирт. Його широко використовують у косметичній індустрії та фармацевтиці. Етиловий спирт використовується у лосьйонах, засобах для догляду за шкірою чи волоссям, та іншій парфумерії. У подібних засобах етиловий спирт часто має такі домішки, як метиловий спирт (тому їх вкрай не рекомендовано вживати у якості алкогольних напоїв). При цьому, багато компаній виробників добавляють у свої косметичні засоби спеціальні смакові додатки, які роблять їх настільки гіркими на смак, що не одна нормальна людина ніколи не захоче пити щось подібне.
-
Ізопропіловий спирт використовують в різних продуктах, наприклад, у засобах догляду за нігтями, волоссям та шкірою. Він застосовуються, у тому числі, як в'яжучий засіб та розчинник.
-
Метиловий спирт або метанол часто входить у состав миючих заосбів. Дуже токсичний, опасний для здоров'я. При спробах пити може завдати значної шкоди здоров'ю.
-
Бензиловий спирт природно міститься у фруктах та чаях. Ви знайдете його в милі, косметиці, очищаючих засобах та засобах для волосся.
-
Цетиловий, стеариловий, цетеариловий або ланоліновий спирт. Це – жирні спирти, що сильно відрізняються їх від традиційних спиртів. Використовуються у догляді за шкірою. Входять до складу кондиціонерів для волосся, тональних кремів, засобів для макіяжу, а також до зволожуючих та очищаючих засобів для шкіри. Жирні спирти допомагають зволожити шкіру. При використанні у складних сумішах вони також запобігають відділенню олії від рідини.
Чи може спирт у составі косметичних засобів бути небезпечним для здоров'я?
Спирт може бути корисним доповненням у составі косметичного засобу. Він допомагає інгредієнтам проникати в шкіру, сприяє довгому зберіганню продукту і надає йому відчуття легкості при нанесенні. У розумних кількостях спирт навряд чи буде шкідливим. Але користувачам треба бути особливо обережними, якщо вони мають чутливу, суху або схильну до екземи шкіру. Найголовніше, уважно читати опис продукту на сайті чи його етикетці та проконсультуватись у дерматолога, якщо вам відомо, що ваша шкіра має підвищену чутливість до спирту.
Першим кроком має бути визначення того, який саме спирт використовується у засобі та у якій він там концентрації. Якщо спирт вказаний другим інгредієнтом у списку, це часто може означати, що продукт містить більш високу концентрацію спирту і не підходить для людей із чутливою шкірою.
Примітка. Косметика з позначкою «не містить спирту» («alcohol free») не обов'язково означає повну відсутність спирту. Згідно з європейськими косметичними нормами, продукти можуть бути позначені як «безалкогольні», якщо вони не містять лише тих спиртів, що можуть викликати відчуття сухості шкіри.