У чому причина високої ефективності реклами в інтернеті?
Оскільки інтернетом сьогодні користуються практично всі, реклама в мережі при грамотному підході завжди показує відмінні результати. Це може бути просування сайтів, брендів, товарів, послуг і т.д. Правильно вибравши вид реклами, можна отримати максимальний відклик від цільової аудиторії (ЦА), на відміну від інших видів реклами, коли далеко не завжди її побачать саме зацікавлені люди.
Стаття написана спеціалістом компанії embo.com.ua - просування сайтів.
Популярні види інтернет-реклами: для різних цілей і на різний бюджет
Найчастіше застосовують наступні види реклами в мережі:
- Контекстна. Механізм її роботи базується на таргетингу (від англ. target — ціль). З його допомогою можна із загальної аудиторії виокремити саме цільову за заданими критеріями: географічним положенням, віком, статтю і т.д. Чим точніше задані такі критерії, тим більш ефективно буде витрачений бюджет (можна платити за кліки, покази, дії і т.д.). Контекстна реклама буває пошуковою і медійною. Перша демонструється в пошукових системах її можна розпізнати за поміткою «реклама». Користувач вводить пошукову фразу, і йому видається реклама, відповідна його запитам. Друга показується на сайтах-партнерах Google, переважно в форматі банерів. Те, які оголошення бачить користувач, залежить від того, які сайти він відвідував раніше, що саме шукав. В обох випадках оголошення налаштовуються через Google Ads.
- Таргетована реклама у соцмережах. Соцмережі збирають дуже багато інформації про користувачів, так що можна дуже точно вибрати цільову аудиторію за демографічними, територіальними, психографічними характеристиками. Така реклама налаштовується в рекламних кабінетах соціальних мереж. Оголошення створюються у різному форматі, й показуються у стрічці новин, історіях, спільнотах і т.д. Таким чином може здійснюватись розкрутка сайтів, додатків, особистих блогів, магазинів у соцмережах і т.д. Вартість в середньому нижча, ніж у контекстної.
- Тізерна. Виглядає як клікабельна картинка на тематичних сайтах, з «кричущим» заголовком і змістом зображення. На відміну від попередніх видів, таргетинг мінімальний – налаштовується зазвичай лише географічне положення чи певні загальні показники. Рівень довіри аудиторії до таких оголошень невеликий, однак, при правильному підході, може допомогти для просування сайтів, з метою постачання трафіку. Оптимально, коли це інформаційні чи розважальні портали. Оплата здійснюється за переходи, вартість такої реклами невисока.
- SMM. Безпосередньо перекладається як маркетинг у соцмережах. У тематичних групах створюється цікавий тематичний контент, який приваблює увагу ЦА, інформація про товари та послуги, акційні пропозиції. Часто тематичні спільноти створюють для інтернет-магазинів, щоб підтримувати лояльність ЦА. Крім цього, такі групи можуть бути джерелом трафіку для інформаційних чи розважальних сайтів – в спільноті розміщують посилання на сторінки, куди має перейти користувач.
- Нативна. Це непрямий маркетинг, коли посилання на інтернет-ресурс органічно вписується у текст інформаційних статей, оголошень, коментарів і т.д.. Активно використовується як для реклами товарів та послуг, так і з метою просування сайтів − задля трафіку та нарощування маси посилань. Рівень довіри публіки у цьому випадку високий. Ціна залежить від майданчиків, де планується розміщувати контент з посиланням, вартості послуг авторів контенту.
- Реклама у блогерів. Може мати формат тексту чи відео, або ж ряду зображень, які супроводжуються текстом. Розцінки досить високі, а результативність залежить від рівня довіри до блогера, активності та численності його аудиторії.
Окремо варто розглянути SEO. У прямому сенсі SEO не можна віднести до реклами, проте мета та завдання доволі подібні. За допомогою цього методу можна отримати притік клієнтів чи відвідувачів сайту, підвищити позиції веб-ресурсу у пошуковій видачі. SEO-оптимізацію ефективно задіяти для просування сайтів різної спрямованості – від інтернет-ЗМІ до інтернет-магазинів та порталів компаній.
До яких видів реклами в мережі слід віднестись з обережністю?
В першу чергу, це розсилки на електронну пошту. Вони доцільні лише для постійних клієнтів, зазвичай незацікавлені люди сприймуть такі повідомлення як набридливий спам. Також не варто занадто захоплюватися деякими прийомами SMM (маркетинг у соцмережах), такими, як куплені лайки та коментарі. Їх помірна кількість допомагає підвищити популярність, однак при частому використанні відвідувачі обов’язково помітять, що кількість вподобань різко і часто змінюється, й ставлять позначки чи коментують одні й ті ж люди або однотипні профілі – і довіра, навпаки, знизиться.