Стрімкий розвиток комп’ютерних технологій сприяв появі на світ електронної книги. І коли виріб полюбився публіці між користувачами почали виникати непорозуміння стосовно користі і шкоди екрану та звідки інформація засвоюється краще - з паперу чи цифри.

Інтернет-магазин «Златка» і видавництво «Ранок» пропонують друковану продукцію від відомих авторів, письменників та літераторів. Тут попіклувалися не лише про якість, але й про зручність кожного покупця. В компанії випускають, як звичні так і електронні варіанти різних видань і посібників. Для найменших читачів є навіть інтерактивні книжки з мобільним додатком.

Швидкість і якість засвоєння тексту

Електронний підручник – це зручно, легко та комфортно. І якщо покладатися на вибір підлітків та школярів, то замість купи книжок вони обрали б цифрову версію в одному гаджеті. Але багато вчених почали бити на спалах, стверджуючи, що електронний формат більше шкодить ніж приносить користь. Вчені Мерілендського університету провели досліди та з’ясували, що читачі читають швидше текст з екрану. Але детальніше згадують події та конкретно відповідають на питання читачі паперового формату, при цьому розуміння тексту в обох варіантах рівне.

Зараз сучасна дитяча література подається в обох варіантах і кожен обирає собі ту, яка має ті чи інші переваги саме в його випадку.

Справа не у шкоді та користі, а у відношенні до формату. Наприклад електронний вид постійно вдосконалюється і з’являються певні функції, що дозволяють робити відмітки на полях, виділяти речення та навіть доповнювати їх. Таких можливостей в друкованій книжці немає.

Наприклад вчені провели дослід з малюками, які читали однаковий твір, але в різних форматах. Виявилося, що електронний варіант:

  • Утримував увагу довше.
  • Сприяв більшій кількості поставлених цікавих запитань та висловлених думок.
  • Розвивав не лише розумові здібності, а й деякі навички.
  • Зосереджував – діти, які читали пригоди про звірят з екрану, швидше впізнавали тварин чим ті, що бачили малюнки в книжці.

Отже, вчені дійшли до висновку, що читання книжок приносить користь в обох форматах, але більш сучасною, функціональною та популярною стає цифра. Немає нічого кращого, ніж читати казки українською мовою та залишати коментарі або обговорення в онлайн-чаті, де такі ж читачі розмірковують над змістом. Читачі з різних точок світу мають можливість спілкуватися та пізнавати думку один одного. Це розкриває горизонти та можливості людства в спілкуванні.