Будь-яка угода з нерухомістю має супроводжуватися договором купівлі продажу. Він підтверджує перехід права власності від продавця до покупця.

Якщо вам потрібен зразок документа, договір купівлі-продажу можна завантажити за посиланням. Що обов'язково потрібно зафіксувати у договорі?

1. Учасники правочину

Перерахуйте всіх учасників угоди: хто продавець, хто покупець.
Якщо з одного боку угоди беруть участь кілька осіб, у договорі перераховуються всі.
Вкажіть повністю прізвище, ім'я та по батькові кожного учасника угоди.
Для кожного учасника угоди обов’язкові - адреси реєстрації, громадянство, дані документа, що засвідчує особу (серія, номер, дата та місце видачі), та за бажанням реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо учасники правочину перебувають у зареєстрованому шлюбі, це слід зазначити у договорі.

2. Усі дані щодо об'єкта угоди:

  • Повна адреса.
  • Загальні параметри, які підтвердять, що покупець набуває саме того об'єкта, на який розраховує: статус (квартира, апартаменти, будинок), кількість кімнат, загальна площа, поверх.
  • Кадастровий номер (опціонально) допоможе точніше ідентифікувати об'єкт.

3. Деталі оплати

Зверніть увагу: йдеться не про кадастрову вартість і не про вартість, оголошену оцінювачем. У договорі прописується саме сума, яку покупець повинен виплатити продавцю: у разі, якщо говорити про безпечну угоду.

Зватимемо речі своїми іменами: деякі, намагаючись заощадити на виплаті податків, прописують у договорі меншу суму. Просто знайте, що це ризиковано, оскільки довести потім порушення прав чи невиплату неможливо.


Те саме стосується терміну оплати: як сторони домовилися, так і треба оплачувати. Якщо домовилися після реєстрації угоди, значить після реєстрації гроші мають бути передані. Це робиться, щоб уникнути ситуацій, коли покупець на словах обіцяє передати суму в залі реєстрації, в ДКП прописано, що все сплачено до підписання, а на практиці покупець взагалі не поспішає або планує зовсім не заплатити.

Встановіть механізм розрахунків: як і коли продавець отримає гроші. У регіонах гроші часто передають готівкою, тож у договорі припустимо уточнити, що суму буде виплачено відразу ж після підписання ДКП. У мегаполісах частіше користуються акредитивами та банківськими осередками — у цьому випадку за тим самим принципом це вказується у договорі разом з назвою банку.

Якщо виплата здійснюється за допомогою розстрочки, розпишіть, які суми та за якими датами покупець повинен вносити. Сюди ж додайте спосіб розрахунку та порядок зняття обтяження.