Всім садівникам та овочівникам відомо, що без добрив високого врожаю не отримати. Хтось вибирає мінеральні добрива, хтось органічні. Перевага природних насамперед у тому, що вони розкладаються у землі.

У середніх широтах найбільшої популярності належить гумат калію. У вітчизняних агротехнологіях йому знаходиться місце і в обробітку ґрунту, і в кореневому, і в надкореневому підживленні рослин. Гумат калію у застосуванні простий та легкодоступний.

Рідкий гумат застосування

Гумат калія з інструкцією із застосування завжди можна знайти у спеціалізованих магазинах. Випускається добриво в рідкому та порошковому вигляді.

Часто на прилавках можна зустріти рідкий торф'яний гумат. Цей вид гумінового підживлення завоював визнання більшості дачників. Темно-бура рідина на 80% складається з гумату і на 20% - з додаткових корисних речовин.

Вам варто купити гумат калію, якщо ви бажаєте отримати гарний врожай!

Сфера застосування гумату калію велика:

  • Для покращення стану ґрунту. Розводиться водою в пропорції 0,1-0,2%.
  • Для замочування насіння чи цибулин. Як розводити, написано на етикетках, т.к. вихідна концентрація буває різною.
  • Для прикореневої підживлення. Розчин вноситься в ґрунт безпосередньо до стебел пагонів.
  • Для некореневої підгодівлі надземних частин рослин. Також розлучається водою.

Слід зупинитися на здатності гумату суттєво знижувати рівень нітратів у врожаї. Цю цінну якість варто враховувати при некореневій обробці рослин отрутохімікатами.

Слід знати, що гумат калію можна змішувати з азотними добривами у довільних пропорціях. Навпаки, його не рекомендується використовувати спільно з фосфоровмісними засобами. Це тим, що такі суміші провокують утворення нерозчинних субстанцій.

Порошковий гумат торф'яний

Поширене та дуже зручне у застосуванні добрива. Продається практично у всіх спеціалізованих магазинах. Воно добре розчиняється у воді та зручно упаковується для транспортування. Вплив на хімічний склад ґрунту, на кореневу систему рослин, на швидкість росту та імунну опірність хворобам той самий, що й у рідкого. Якому добриву віддати перевагу, рідкому або порошковому, вирішує агротехнік з урахуванням стану ґрунту, кліматичних особливостей регіону та періоду дозрівання оброблюваної культури. Крім того, він у складі має різні мікроелементи та добавки. Це також важлива інформація, яка допоможе визначити вибір.

Застосування як сприяє збільшенню врожаю до 50%, знижуючи економічні витрати, а й одночасно збагачує землю і підвищує її родючість.