Сучасні роботи-пилососи далекі від перших експериментальних моделей. Сьогодні не потрібно ходити за девайсом, дбайливо поправляючи траєкторію колії та рятуючи його з ворсу та інших перешкод. Останні моделі взагалі оснащуються машинним зором і штучним інтелектом. Зважаючи на постійне вдосконалення цих апаратів, не зайвим буде розібратися.

Для чого потрібний робот-пилосос Dreame Bot l10s Pro

Існує міф, що останні версії роботів замінюють звичайні пилососи. Насправді роботизовані моделі виконують певні функції і не підходять для генерального прибирання, особливо, якщо в приміщенні є килими з довгим ворсом. Їх потужності просто не вистачить, щоб повністю видалити пил та сміття з таких покриттів.

Кругла форма роботів не сприяє якісному видаленню бруду в кутах, щілинах, у плінтусів. Так, сучасні моделі оснащуються бічними щіточками-вусиками, але після них все ж таки залишається трохи пилу. Залишається проблема екскрементів свійських тварин. Звичайний робот-пилосос, позбавлений системи розпізнавання об'єктів, справно розподілить неприємну субстанцію по всій підлозі та з почуттям виконаного обов'язку повзе на зарядку.

Все це до чого? Роботизовані девайси поки що не здатні повністю замінити генеральне прибирання. Функції робота-пилососа зводяться до щоденного профілактичного чищення квартири або офісу.

У будь-якому випадку, переваг у таких пристроїв більше, ніж недоліків:

  • Вам не потрібно регулярно пилососити підлогу самостійно.

  • Роботу можна запустити дистанційно або поставити на таймер. Він прибиратиме квартиру, навіть коли ви на роботі.

  • Останні моделі роботизованих пилососів досить компактні, щоб прибирати сміття у важкодоступних місцях. Наприклад, під диванами, стільцями, іншими меблями.

  • Більшість роботів є функція вологого прибирання. Такі моделі одночасно пилососять і миють підлогу.

З чого складається робот-пилосос

Сучасний роботизований пилосос – це диск діаметром до 40 см та висотою до 13 см, оснащений сенсорами, акумулятором, мотором та іншою електронікою. Типовий робот-пилосос складається з наступних елементів:

Камера

Потрібна для того, щоб апарат орієнтувався у просторі. Зазвичай розташовується у верхній частині корпусу. З її допомогою робот будує карту приміщення та визначає найкоротший шлях до бази. Деякі моделі оснащені двома камерами: передня оцінює перешкоди, верхня – будує карту.

Пилозбірник

Знімний пластиковий контейнер для сміття. Об'єм пилозбірника залежить від моделі (зазвичай не перевищує 1 л). На ринку є компактні моделі пилососів із пилозбірниками об'ємом 0,2 л. Існує два типи пилозбірників: циклонний та аквафільтр. Перший – це звичайний контейнер, другий – водяний фільтр. Місткість потрібно підбирати з урахуванням площі приміщення: до 50 м - 0,2-0,3 літра, до 80 м - 0,5 літра, більше 80 м - 1 літр.

Фільтр очищення

Розташовується в задній частині корпусу, використовується для очищення повітря, що викидається назовні. У сучасних моделях використовуються HEPA-фільтри з гофрованого волокнистого матеріалу з найтоншими волокнами, здатними затримувати частинки до 0,1 мкм.

Акумулятор

Зазвичай розташовується під пластиковою кришкою, що знімається. Виробники комплектують свої пристрої батареями двох типів: літій-іонними (Li-Ion) та нікель-метал-гідридними (NiMh). Перші коштують дорожче, у них більша ємність при тих же габаритах, плюс у них відсутній ефект пам'яті. Другі коштують дешевше, але вони мають «ефект пам'яті» - він проявляється у поступовому зниженні ємності при неповній розрядці акумулятора під час роботи. NiMh-акумулятори поступово йдуть у минуле. В останніх моделях ємності батареї достатньо, щоб забезпечити безперебійну роботу пилососу протягом 120 хвилин.

Набір сенсорів

Датчики робота-пилососа є частиною навігаційної системи. Існує 3 основних типи датчиків: оптичні – потрібні визначення перешкод; ультразвукові – допомагають апарату знаходити дверні отвори, заїжджати під меблі; інфрачервоні дозволяють перебиратися через невеликі перешкоди, рухатися вздовж стін.

Колеса

Зазвичай вистачає двох приводних і одного направляючого, але у продажу доступні девайси з трьома та чотирма колесами.

Двигуни

Приводять у дію вакуумну турбіну, колеса та щітки. Моделі з прямоточними двигунами підходять тільки для сухого прибирання, з байпасними - для вологої. Для підвищення рівня вакуумування використовуються багатостадійні мотори.

Система очищення

Складається з основної турбощітки та однієї або двох бічних. Основна використовується для чищення підлоги, килимів та ковролінів, бічні – для чищення важкодоступних місць: кутів, щілин, плінтусів. Миючий робот-пилосос додатково оснащений системою для розбризкування води та щіткою для миття підлоги.

Як працює робот-пилосос Dreame Bot L10S Pro

За позиціонування та переміщення пристрою відповідає навігаційна система. Це комплекс датчиків та відеокамер під контролем керуючої програми. За допомогою навігаційної системи робот будує карту кімнати, визначає своє положення в ній та вибирає оптимальний маршрут збирання.

Сьогодні найбільш просунутою є навігація за допомогою лазерного далекоміра. Зазвичай LDS-датчик (лідар) знаходиться у верхній частині корпусу і виглядає як невелика шайба. При зустрічі з перешкодами світлові промені, що ним випромінюються, відображаються і реєструються приймачем, далі керуюча програма визначає відстань до предметів на основі тимчасової затримки. Потужності лідара достатньо, щоб охоплювати площу у радіусі до 6 метрів.

У лазерного далекоміра є альтернатива - ToF-камера, що дозволяє робити об'ємні знімки навколишнього простору. Працює вона за схожим з лідером принципом, при цьому не потребує виносного корпусу. Камеру вбудовують прямо в корпус пилососа, що дозволяє зробити його нижчим і компактнішим.

У конструкції робота-пилососа Xiaomi Dreame L10S Pro є гіроскоп – механізм, що реагує на зміну кутів орієнтації пристрою щодо стартової точки (зазвичай це база). Іншими словами, пилосос запам'ятовує, звідки приїхав, де був і куди йому треба повернутися після закінчення збирання.У комплекті з роботом-пилососом також можуть йти зовнішні датчики – так звані «віртуальні стіни», що поділяють приміщення на різні зони. По суті, це маяки у вигляді маленьких пластикових коробок або магнітних стрічок, якими девайс визначає дверні отвори і місця, куди йому не можна їхати. Для зв'язку з маяками використовуються інфрачервоні сенсори з дальністю дії близько 1 м. Вони розташовуються по периметру корпусу і, крім зв'язку з маяками, забезпечують рух апарата вздовж стін.

Принцип роботи робота-пилососа такий: під час руху апарата одна чи дві бічні щітки змітають пил та бруд до центрального. Ця щітка спрямовує сміття в сміттєзбірник, де за рахунок повітряного потоку він пресується. Щітка може бути з ворсовим покриттям (добра для боротьби з пилом та шерстю домашніх тварин) та гумовим (підходить для збирання великого сміття).

Надлишки повітря виводяться назовні через спеціальний фільтр. Якщо пилосос має функцію вологого прибирання, то після збору пилу робот розбризкує воду або миючу рідину і натирає підлогу спеціальною щіткою. Брудна вода видаляється скребком і всмоктується у ємність. Після закінчення роботи пилосос автоматично повертається на базу для заряджання.

Додаткові функції

Можливості робота-пилососа можна розширити за рахунок додаткових функцій. Існують моделі з такими функціями:

  • Часткове (локальне) прибирання - робот прибере невеликий простір навколо себе, ігноруючи решту кімнати. Корисна, коли ви щось розсипали чи розлили. Функція активується натисканням спеціальної кнопки.

  • Знезараження повітря – у пилосос вбудовано ультрафіолетову лампу, яка вбиває шкідливі мікроорганізми. Зазвичай функція активується окремо, але ми маємо моделі з автоматичною іонізацією.

  • Самоочищення - крім зарядного пристрою в базі пилососа передбачений досить великий сміттєзбірник. При заповненні власного (малого) сміттєзбірника апарат повертається на базу, де сміття переміщається до основного контейнера.

Висновок

Робот-пилосос Dreame Bot L10S Pro - хороший помічник у щоденному прибиранні приміщення. Фактично він бере на себе всі рутинні обов'язки по догляду за будинком або офісом. Апарат сам контролює рівень зарядки акумулятора, рівень заповнення пилозбірника, наявність води в резервуарі. При цьому вбудована система навігації самостійно визначає оптимальний маршрут прибирання та стежить за тим, щоб девайс не працював «ухолосту», тобто не повертався до вже очищених ділянок. Останні моделі від провідних виробників успішно освоїли голосове управління - вони вміють зв'язуватися з "розумними" колонками від Google та Apple, завдяки чому управління стало ще простіше.