Гідроізоляційна ефективність простої бітумної обмазки завжди була низькою. Вона програвала рулонним матеріалам, в тому числі за довговічністю, але спосіб її застосування був дуже привабливий. Це стало причиною подальших розробок обмазувальної гідроізоляції. На сучасні обмазувальні гідроізоляційні матеріали ціна завжди вища за рулонні, втім, вони себе виправдовують, адже отримане покриття служитиме 25 – 30 років.
Серед обмазувальної гідроізоляції заслуговує на увагу бітумно-каучукова мастика, яку можна придбати за посиланням https://kolirbud.ua/gidroizolyaciya-ta-remont-sporud/. Про особливості цього варіанту ми розповідаємо в нашій статті.
Що це таке?
Переважно нова мастика вже не є простим бітумом, оскільки містить багато технологічних присадок, що надають морозостійкість, високу еластичність тощо. Ці властивості забезпечуються введенням у склад:
- Компонентів, що збільшують твердість – мінеральної вати, золи, пилоподібного азбесту, цегляного порошку, кварцу та вапняку;
- Згущувачів для полегшення нанесення – торф’яної крихти чи крейди;
- Волокнистих армуючих наповнювачів, що надають стійкість у деформаціях. Їх хімічні назви складні для того, щоб їх перелічити.
Головним критерієм класифікації цього матеріалу є спосіб застосування, за яким відрізняють два напрями.
Мастика гарячого нанесення
Цей матеріал потребує нагрівання до 150С, через що його застосування вужче. Саме ці мастики стали першими виготовляти замість бітуму. Наразі від них практично відмовилися, але в асортименті вони все одно присутні. Їх використовують, щоб приклеювати рулонні матеріали та окремі частини багатошарових покрівель, чи просто вкривати дахи.
На вертикальні елементи суміші гарячого застосування не наносять, оскільки через нагрівання вони легко розтікаються. Шар, що наноситься, становить 2 мм. Перевагами «гарячих» мастик є:
- Велика міцність зовнішнього покриття;
- Повна відсутність усадки.
- Висока еластичність, дуже актуальна на рухливих поверхнях.
Холодні мастики
Мастики холодного нанесення мають ширшу сферу застосування, оскільки не розтікаються по поверхні, не вимагають нагрівання і постачаються у формі, що вже готова до використання. Ступінь густоти варіюється розчинниками. Холодні мастики не стікають униз, як гарячі, тому є єдиним вибором для вертикальних поверхонь чи поверхонь під нахилом.
Про холодні мастики потрібно знати, що вони:
- Безпечні щодо пожеж та опіків, оскільки не вимагають нагрівання.
- Дозволені до застосування при негативних температурах (але висихання займе більше часу).
- Крім обмазувальної гідроізоляції широко використовуються і як клейова основа для з'єднання шарів покрівельного килима.
- Оптимальні для заповнення деформаційних швів.
- Набагато зручніші й простіші у використанні, ніж матеріали гарячого використання.
Якщо роботи ведуться при низьких температурах, мастику холодного застосування попередньо теж потрібно нагріти до 30 – 40C.
Саме такий матеріал пропонує інтернет-магазин «Колір Буд», і його переваги достатні, щоб зробити вибір на користь холодної мастики.