Пакет-банан – один з найпопулярніших та найпрактичніших видів пакувальної продукції
Сучасні виробники пакувальної продукції виготовляють поліетиленові мішки та пакети різних розмірів, форм і видів, кожен з яких має своє практичне призначення. Це можуть бути прямокутні прості мішки та пакети, вироби типу «майка», «петля», з затяжками. Серед них найбільш популярними є пакети типу «банан». Їхня популярність обумовлена винятковою практичністю та простотою форми, а також напевно тим, що пакети такої форми з малюнками та написами були одними з перших, що свого часу з’явилися в наших магазинах.
Основні особливості пакетів-банан
Найбільш зручними виробами для пакування є поліетиленові пакети-банан, для виробництва яких використовується поліетилен високого та низького тиску. Називають їх так тому, що вгорі пакета вирізається ручка, що має напівкруглу подовжену форму та нагадує банан. Також такої форми ручки мають картонні коробки, в яких доставляють в нашу державу цей екзотичний фрукт з країн Африки чи інших теплих країв. Зазвичай такі пакувальні вироби виготовляються з плівки, що має товщину в діапазоні від 20 і до 100 мікронів.
У залежності від призначення пакети-банан можуть мати додатково ще донну складку. Така складка на дні дає можливість збільшити площу виробу, а разом з тим збільшується його місткість та показники вантажопідйомності. За бажання замовника виробник може додатково з робити складки на бічних сторонах пакета.
Види ручок пакетів-банан
Попри те, що ручки в таких пакувальних виробах зазвичай зроблені методом вирубки, вони можуть мати різні види:
-
неукріплені;
-
укріплені за допомогою методу підвертання;
-
укріпленні за допомогою методу гарячої сварки – «рейтер».
Мішки с укріпленими за допомогою методу підвертання ручками досить практичні та зручні в використанні. Внаслідок використання такого типу ручок підвищується вантажопідйомність, строк експлуатації збільшується у декілька разів. Укріплення ручок за допомогою рейтера ще більше подовжує термін служби виробу.
Всі інші вироби, що мають неукріплені ручки та в яких відсутня донна складка, застосовуються для пакування та транспортування вантажу вагою до 5 кілограмів. Їх частіше використовують у магазинах роздрібної торгівлі. З укріпленими ручками та донною складкою виріб витримує 20 кг.
Прорубні ручки будь-якого типу дозволяють покупцям легко носити пакет з продуктами без необхідності стиснення чи складання верхньої частини пакета. Це особливо корисно для важких чи об'ємних товарів.
Використання реклами на пакетах-банан
Одним із основних аргументів на користь популярності таких пакетів є найбільш зручна та іміджева форма для використання рекламних інструментів. Повноколірна реклама, нанесена на пакування, робить його набагато соліднішим та практичнішим у використанні. Нанесення будь-якої інформації на таких пакетах – це найлегший та найдоступніший рекламний хід, яким із задоволенням користуються багато компаній та підприємств.
Для нанесення інформації на засоби пакування використовують метод флексографічного друку. Для цього виробники використовують до восьми різних кольорів, що цілком достатньо для створення повноколірної картинки, а також щоб донесення інформації до споживача. Зазвичай замовлення таких пакетів гуртом є доволі вигідним, оскільки для виробника багаторазове використання флексомашини обходиться значно дешевше, ніж одноразове. Саме тому виробники намагаються співпрацювати саме з гуртовими замовниками.
Пакети з прорубними ручками типу «банан» можуть використовуватися не тільки для покупок, але і як подарункові, фірмові, для конференцій та багатьох інших цілей.