Облаштування та обладнання сучасної кухні — завдання вкрай важливе. Від того, наскільки все буде організовано ергономічно, залежить комфорт власників приміщення та швидкість приготування їжі. Ми розповімо, що потрібно враховувати.

kukhnia.jpg

Планування

Насамперед треба отримати креслення проєкту та картинку дизайну інтер’єру. Для цього краще найняти спеціаліста. Експерти з дизайну інтер’єру сьогодні можуть працювати не тільки надаючи пакет послуг, а продаючи окремі опції: тільки креслення, тільки фінальний ескіз. Вибирайте індивідуально з огляду на доступний бюджет.

Професійне планування дає змогу уникнути серйозних помилок під час купівлі техніки, а отже, і величезних фінансових витрат.

Враховуємо тип техніки

Тут можливі два варіанти — соло або вбудована. Перший гарний тим, що в будь-який момент ви можете змінити розташування холодильника, плити, духової шафи.

Вбудована техніка не дає змоги це зробити. До того ж вона коштує значно дорожче. Проте кухня виглядатиме як ідеальна картинка. Врахуйте, що таку техніку, зокрема вбудовані духовки, краще вибирати з однієї колекції та одного бренду. Так можна досягти відповідності загальному стилю та дизайну.

Важливо: у разі переїзду забрати вбудовані агрегати навряд чи вдасться.

Принцип розміщення

Усі кухонні меблі та техніку бажано розставляти за одним із трьох принципів:

  1. Робочий трикутник. Холодильник, мийка та плита розташовуються в трьох кутах і таким чином, щоб між ними була відстань не більш ніж 1,5 м. Це полегшує процес приготування та скорочує енерговитрати на пересування.
  2. П-подібне розміщення. У цьому випадку меблі та техніка розташовують буквою «П», щоб пересуватися між ними було зручно.
  3. Лінійне розміщення. Ідеально підходить у тому разі, якщо кухня досить простора.

Важливо зважати на сусідство побутової техніки. Експерти не радять ставити поряд духову шафу й мийку, плиту й холодильник. Між ними необхідно зробити хоча б невеликий острівець завширшки 30 см.

Невелику побутову техніку, таку як мікрохвильова піч, кавоварка або мультиварка, можна розмістити у високі шафи-колони на рівні очей або трохи нижче.

За умови невеликої площі приміщення віддавайте перевагу робочим поверхням із висувними шухлядами. Їх можна вбудовувати навіть під обідню стільницю. Також використовуйте прийом відкидних поверхонь.

Не забувайте про різноманітні полички, які теж можуть слугувати для зберігання кухонного приладдя. Їх можна розмістити з обох боків від вікон або над ними.

Порада: кухонні меблі та техніку зовсім не обов’язково купувати в одній точці. Пройдіться спеціалізованими магазинами, попередньо придивіться до брендів, колекцій та цін. Так, купити в одній точці продажу все одразу набагато легше. Але за умови виваженого та неквапливого підходу ви можете серйозно заощадити.