Крісла каталки інвалідні представлені у продажу в асортименті. Кожна конструкція відповідає певним умовам використання. Вибирати їх потрібно з урахуванням віку користувача, особливостями його захворювання, травми, місця експлуатації тощо.

Для початку потрібно визначитися, що потрібно:

  • Крісло-каталка — призначена для пацієнтів, які не здатні через захворювання самостійно пересуватися навіть у візку (або в цьому немає необхідності). В засобах пересування відсутні великі приводні колеса, а для транспортування пацієнта необхідна допомога іншої людини. Пацієнт в них, як правило, проводить обмежену кількість часу.
  • Інвалідний візок —  технічний засіб у тому числі і для самостійного пересування. Це стає можливим за рахунок великих задніх коліс з ручним або важільним приводом, електроприводом. Керують ними за допомогою пульта (джойстика), адже пристосування працюють від акумулятора. Вони розраховані на тривале перебування в них пацієнта.

Є й моделі колясок 2 в 1, які працюють як з механічним приводом, так і електричним. Для занять спортом виготовляються інвалідні коляски активного типу, які мають спеціальну конструкцію. Окремий вид пристосувань — дитячі інвалідні візки (для дітей із ДЦП тощо). Вони сконструйовані саме з урахуванням дитячої анатомії та фізіології, мають  спеціальні ремені, абдуктори тощо.

Як вибрати засіб пересування для інваліда правильно

Оскільки кімнатний візок для інвалідів стає невід'ємною частиною повсякденного життя людини, яка не може пересуватися самостійно, то й вимоги до вибору серйозні. У першу чергу потрібно проконсультуватися з лікарем з питання підбору коляски для конкретного пацієнта. Це допоможе уникнути багатьох неприємностей під час експлуатації, посприяє безпеці та комфорту пацієнта.

Визначившись, що потрібна саме коляска, а не каталка, порадившись із фахівцем, слід визначитися, де буде використовуватися інвалідний візок:

  • вдома;
  • на вулиці.

Для приміщення достатньо засобу із литими шинами. Його краще використовувати на рівній гладкій поверхні, адже на вулиці користувач відчуватиме всі нерівності дороги. А от для вуличних умов, через кращу амортизацію, підходящим варіантом є інвалідний візок з пневматичними шинами.

Якщо людині потрібно буде протягом дня долати значні відстані, в нагоді стане прогулянковий візок для інвалідів з електроприводом. Для когось значущим фактором може бути наявність протиперекидної системи або можливість компактно складати саму коляску та транспортувати її в автівці. Важливо зосередитися на функціональній складовій, а саме на тому, яким чином засіб пересування може полегшити життя пацієнта, бути та ефективним у його стані.

Основні критерії вибору

Перш ніж зробити замовлення, варто звернути увагу на:

  • вантажопідйомність візка — від моделі залежить, яку вагу здатна витримувати дана конструкція, не виходячи із ладу раніше часу;
  • вага самої коляски — важливий момент, якщо її доведеться часто піднімати, переносити;
  • особливості підлокітників — можуть бути фіксованими/відкидними, знімними/незнімними, регульованими/нерегульованими;
  • властивості підніжок — також бувають знімними і фіксованими, можуть регулюватися за висотою, кутом нахилу, складатися, мати упори для гомілок;
  • особливості спинки — деяким пацієнтам складно перебувати у вертикальному положенні тривалий час, тому спинка, що відкидається, буде дуже доречною;
  • розміри інвалідних візків — виготовляються для людей різної комплекції.

Усі ці особливості, а також матеріали, з яких виготовлені засоби пересування для маломобільної групи людей, впливають на вартість виробів. Але головне — вони дійсно допомагають людині, яка знаходиться в скрутному становищі.