Будь-який промисловий елеватор – це складна система з великою кількістю механізмів. Недостатньо просто побудувати зерносховище та оснастити його сушаркою. Елеватор потребує безліч обладнання для транспортування, зберігання зернової маси. Підбирається воно виходячи з ретельно складеного проєкту.
Які існують типи елеваторів?
Усі елеватори за призначенням класифікуються на:
- перевальні – розраховані для зберігання зерна протягом невеликого часу, зазвичай такі елеватори розташовуються на залізничних станціях, в портах;
- заготівельні – використовуються для приймання ще не обробленої зернової маси для подальшої дезінфекції, видалення домішок та нормалізації рівня вологості;
- виробничі – входять до складу підприємств, які здійснюють виготовлення крохмалю, круп та інших продуктів;
- базисні – розраховані на тривале зберігання зерна з метою подальшого відвантаження великим покупцям.
Також елеватори класифікуються за продуктивністю та іншими технічними характеристиками.
Поширені категорії елеваторного обладнання
Одним із головних компонентів елеватора виступає сушарка. Вона дозволяє видалити із зернової маси вологу термічним способом. Купити зерносушарку сьогодні можна шахтного, модульного та інших типів. При виборі дуже важлива як продуктивність, так і рівень енергоефективності. Від цих показників залежатиме вартість обробки зерна.
Як джерело енергії використовується:
- електрика;
- тверде паливо;
- газ.
Вибір здійснюється з доступності в місці розміщення елеватора.
Для накопичення та приймання зерна на елеваторах передбачаються завальні ями. З них зернова маса потрапляє на транспортер, норію завантаження. Не обходиться елеватор без комплексів для очищення зерна. Вони допомагають видалити з маси камінці, бур'яни тощо.
Для відведення високих температур, видалення пилу використовуються радіальні вентилятори, циклони-пиловловлювачі.
Транспортування зернових мас територією елеватора виконується за допомогою норій, шнекових, стрічкових, скребкових установок. Вибір здійснюється з перепаду висот, відстані та інших параметрів.
Сучасні елеватори не обходяться без автоматизації. Вона дає повний контроль за робочим процесом, мінімізує трудовитрати.
Обладнання на елеваторі має бути повністю сумісним, утворювати єдиний ланцюжок. Підбір та монтаж слід довірити дослідній інжиніринговій компанії.
При виборі обладнання для сушки зернових культур треба віддавати перевагу якісній продукції, а компанія Деметра - це вітчизняний виробник якісного обладнання для сушки і зберігання зерна.