Наприкінці XIX століття про йогу знали практично одиниці, а дослідники та мандрівники, повернувшись з Індії до себе на батьківщину, складали міфи та легенди про чудеса, які вони там побачили. Пройшло 150 років, надворі XXI століття, а в усьому світі йогою займається вже близько 300 мільйонів чоловік. Весь Інтернет і соціальні мережі рясніють фотографіями «йогів», що медитують або виконують химерні пози. Так, практиків та послідовників йоги стало в рази багато, але й міфи про йогу нікуди не поділися. Частину з них ми розвіємо у цій статті.

Міф 1. Йога – це складні асани

Ви, напевно, часто бачили рекламу різних йога-студій або онлайн-курсів з йоги із зображенням чоловіка чи жінки у неймовірно скрученій позі. Головне завдання такої реклами – привернути вашу увагу. Так, вивчаючи та практикуючи йогу: хатха йога, йога 23, кундаліні йога - ви можете зіткнутися з виконанням таких поз або вправ, на які у вас не вистачить розтяжки, не вистачить сили, не вистачить балансу, але це не означає, що ви не можете займатися йогою.

У йозі головне – не вміння виконувати найскладніші пози чи вправи, це можуть робити і гімнасти, і акробати, і легкоатлети. Важливіше бажання вивчати себе, вчитися концентруватися на своїх діях, звільняти свій розум від непотрібних думок та емоцій, керувати своїм диханням, розслаблятися, слухати себе і бути в гармонії із собою та навколишнім світом.

Міф 2. Його займаються тільки вегетаріанці

Це, мабуть, найпоширеніший міф. Але насправді, практикуючи йогу, кожна людина сама собі вирішує, як їй харчуватися. Ніхто нікого не змушує. Звичайно, в цілому, серед практиків йоги найбільше вегетаріанців або близьких до вегетаріанства, але є й ті, хто продовжує вживати їжу тваринного походження, можливо не так часто, як раніше, але продовжують це вибір людини і це потреба її організму.

Згодом кожен практикуючий йогу приходить до висновку, що просування більш високий рівень володіння своїм тілом, думками та емоціями залежить навіть від харчування.

Міф 3. Йога – це релігія

Ще один із найпоширеніших міфів. Вивчивши історію йоги та її філософію, ви зможете чітко відповісти, що Йога (Дніпро) не є релігією. За своєю суттю йога – це система знань про людину та її стосунки з навколишнім світом. При цьому йогу практикують як люди всіх віросповідань, так і атеїсти. Йога це і робота над собою, і самонавчання, і це ніяк не заважає вам вірити будь-що.

Міф 4. Йогою треба займатися з дитинства, щоб був результат

Йогою можна займатися у будь-якому свідомому віці. А що ви маєте на увазі під результатом? Його не буде, якщо ви хочете отримати його швидко. Практика йоги передбачає неквапливу роботу зі своїм тілом, диханням, думками та емоціями. Результат у йозі, як й у житті, великою мірою залежить від рівня концентрації і під час дій, і залежить від уміння у потрібний момент розслаблятися. Який би результат ви не поставили, будь то схуднути, підтягнути фігуру, покращити розтяжку, зняти стрес і напругу, зміцнити свій імунітет і здоров'я – ви зможете цього досягти, практикуючи йогу, якщо поступово рухатиметеся вперед, отримуючи задоволення від процесу, тоді буде і результат, не важливо, в якому віці ви знаходитесь. Є приклади, коли йогою починають займатися і 60, і 70 років.

Міф 5. Йога не для чоловіків

Напевно, при відвідуванні занять з йоги ви помічали, що більшість учасників – жінки. Така тенденція у всьому світі за останні 50 років – кількість жінок, які практикують йогу, збільшується з кожним роком у геометричній прогресії, чого не скажеш про чоловіків. Проте спочатку протягом сотень років йогу практикували саме чоловіки. І в нашому просторі чоловіки також практикують.

Міф 6. Йога та сучасний ритм життя несумісні

З одного боку, наше життя в сучасному світі максимально наповнене подіями та стосунками з людьми, усюди на нас чекає стрес чи поспіх, і на йогу вже не залишається часу. З іншого боку, щоб займатися йогою, не обов'язково знаходитись у повній тиші, на природі чи наодинці із собою. Йогу можна практикувати і вдома з сім'єю, і на роботі, і в процесі спілкування, і під час їжи, і під час збирання, і перед сном.

Практика йоги може бути у кожній вашій дії в будь-який момент часу. Вміння зберігати спокій у конфліктних чи стресових ситуаціях, вміння контролювати дихання, робити невеликі розминки протягом дня, позитивно мислити, любити себе – це також частина практики йоги, а не лише виконання фізичних вправ та асан. Йога просто необхідна в сучасному ритмі життя, для покращення якості життя та ефективності прийнятих рішень, залишилося тільки у всій цій метушні знайти хоча б 30 секунд, щоб зупинитися, зробити глибокий вдих, повільний видих і посміхнутися. Запрошуємо Вас в клуб Джайпур, де вже багато років ми практикуємо, надихаємося, а останніми роками долаємо стрес, знімаємо напругу і вчимося жити в сучасних реаліях.

Міф 7. Йога – це те, що ви практикуєте вранці та ввечері

Йога – це не те, що ви робите вранці та ввечері. Це певний спосіб існування. Людина має стати Йогою. Якщо Йога – це лише ранок і вечір, а решта часу – це суцільна плутанина, то це не Йога, а лише йогічні практики.

Немає жодного аспекту життя, який був би виключений із йогічного процесу. Якщо ваше життя перетворилося на Йогу, то ви зможете зробити все. Ви можете займатися своєю сім'єю, ходити в офіс, керувати бізнесом – робити будь-що без будь-яких проблем, якщо спосіб вашого існування перетворився на Йогу.

Йога в Дніпрі

JAIPUR - WELLSPACE – фітнес клуб (Дніпро, центр), у якому ми готові запропонувати Вам різі види занять з Йоги. Наші тренера досвідчені спеціалісти, тому Ви зможет познати цю практику максимально. Чекаємо на Вас!