Останніми роками вже не так складно отримати робочу візу українцям і поїхати на заробітки за кордон. Адже велика кількість вакансій є в країнах ближнього зарубіжжя особливо у Польщі і Чехії. Дані держави роками раніше стали членами Європейського Союзу і розвиток промисловості тут іде швидкими темпами, а спеціалісти різного профілю виїжджають на роботу за кордон, оскільки заробітна плата там значно вища. Так робота в Чехії чекає на багатьох іноземців і тут у вакансіях в цій країні зацікавлені теж наші громадяни. Адже в Україні масове безробіття і багато висококваліфікованих спеціалістів не мають можливостей на отримання належної роботи, а значить і гідного життя. В цій ситуації приходиться їхати на заробітки в інші країни. В сусідній з нами Чехії на даний час велика нестача фахівців медицини, як працівників середнього персоналу так і лікарів.
Причина тут проста, адже багато лікарів Чехії виїхали на роботу в інші країни, а значить медичним установам доводиться залучати медперсонал з країн Східної Європи. В цій державі розробили спеціальну програму по якій значно полегшується сам процес інтеграції лікарів іноземних країн в систему охорони здоров’я даної країни. Для отримання посади висококваліфікованого працівника претендентом належним документом підтверджується його досвід роботи, тобто для цього надається диплом, а також портфоліо можливих його робіт, та трудова книжка де вказується попереднє місце роботи, а відповідно і можливі нагороди. Досвід роботи на Батьківщині за фахом це надійний аргумент при працевлаштуванні в Чехії. Якщо у вас є вища освіта і бажаєте за фахом влаштуватися на роботу в Чехії, то важливим аргументом тут буде вступ до магістратури відповідного вузу цієї держави.
Після навчання у вас буде європейський диплом, на основі якого можна влаштуватися на роботу в любій країні Європи. Освіта чеською мовою в цій країні у вищих навчальних закладах безкоштовна. Робота в Польщі як правило надається при наявності в іноземця польської робочої візи. Для надання цього важливого документа потрібне запрошення від роботодавця польської держави. Цим самим відповідний роботодавець засвідчує свою зацікавленість у тій чи іншій кандидатурі, а значить забезпечити особу роботою. Та вже з першого січня цього року правила отримання візи на роботу в Польщу змінилися. Належне запрошення надаватиме вже не роботодавець, а староста повіту за зверненням до нього відповідної бізнесової структури і тридцять злотих вартість звернення. Всі документи у претендента на ту, чи іншу вакансію повинні відповідати закону в іншому випадку ви підлягатимете депортації без права в подальшому можливості надання роботи в цій країні. Робоча віза надається на дев’яносто днів, та коли ви з роботодавцем домовились працювати довше, тоді надається так звана карта тимчасового перебування в Польщі. Бажаємо всім гарних заробітків, та чесних і цивілізованих роботодавців, хай вам щастить.