
Аналитика
13:59, 13 грудня 2015 р.
Известие о гибели Павла Дремова взорвало Интернет
Аналитика
Именно этот человек фактически возглавлял Северодонецк с мая по июль прошлого года (помните «Армию Юго –Востока» со штабом в здании ГИАПа?). C ним отступили в Стаханов набранные в "ополчение " северодончане. Вчера он был взорван в собственном автомобиле у автозаправки города Стаханова по пути на собственную свадьбу.
Источник новости Северодонецка – Северодонецк онлайн
Традиція знищення командирів у "Луганській народній республіці" продовжена. Вибух розніс автомобіль, в якому на своє весілля їхав різкий на язик командир 6-го полку імені Платова Павло Дрьомов. Він убитий, коли його смерть вже нікому не була потрібна: останні місяці Дрьомов не висловлювався проти "республіканського керівництва" і фактично не мав під початком збройної сили.
Павло Дрьомов, або Батя — мабуть, останній з культових командирів бунтівної "Новоросії", якi не виiхали в Росію і залишалися в живих. Його Land Rover вибухнув вдень 12 грудня на трасі між Первомайському та Стаханові. Отаман загинув на місці, водія вибухом викинуло з машини, він помер від ран у госпіталі. У Стаханові чекали накриті столи: Дрьомов святкував своє весілля. Урочистості розпочалися 11 листопада у Петербурзі, звідки родом його наречена, і повинні були продовжитися на Луганщині.
Вибуховий пристрій, імовірно, було закладено в автомобілі, основна офіційна версія — робота української диверсійної групи. Самi «правоохоронцi ЛНР» в приватних беседах вважають версію з ДРГ нереальною. Але кому знадобилося вбивати Батю — щиро не розуміють. Його смерть не вписується в картину луганських вбивств.
Дійсно, до літа 2015 року в "ЛНР" був наведений такий порядок, що не залишилося нікого, хто претендував би на самостійну політичну роль або просто міг би вголос і голосно висловлювати свою незгоду з "главою республіки" Ігорем Плотницькiм. Так вийшло, що вони або покинули Луганщину, або загинули.
Перший «народний губернатор Луганської області» Валерій Болотов відбув до Москви ще в серпні 2014 року. В грудні 2014 року поїхав «у відпустку» і більше не повернувся «генерал армії» Козіцин, контролював з допомогою своєї Козачої національної гвардії більше половини території ЛНР і заявляв, що над ним «тільки Бог і Путін». 1 січня 2015 року «при спробі затримання» спецпідрозділом МВС ЛНР автомобіль начальника штабу 4-ї бригади Олександра Біднова, командира легендарного ДБР «Бетмен» і претендента на пост глави ЛНР, розстріляли з гранатометів. 23 січня імовірно від вогню української ДРГ гине «народний мер» і військовий комендант Первомайська Євген Іщенко, якiй називав Плотницького зрадником, на дорозi з Алчевська в Луганськ розстріляно автомобіль командира бригади «Привид» Олексія Мозгового, в очах якого Плотницький «нічого не вартий».
Дрьомов виступав різкіше і багатьох слів не вибирав. «До яких пір якісь Плотницькi
будуть нас обкрадати? Ігор Венедиктович, ви — злодій!» – звинувачував Батя главу республіки в поширеному відеозверненні. Не соромився і на мітингах: «Плотницький сидить на грошах, вкрадених у народу гроші!»
Але це було в грудні 2014 року, коли Батя командував 1-м козачим полком імені отамана Платова і підпорядковувався Козіцину. За минулий рік багато чого змінилося. Мабуть, зрозумівши необхідність єдиноначальності і вертикалі, Дрьомов публічно примирився з Плотницькiм і навіть був нагороджений, а його полк увійшов у "Народну міліцію ЛНР" як 6-й козачий мотострілецький. У квітні Плотницький, вручаючи полку прапор, називає козаків братамі, обіймається з Дремовым, підносячи його як кращого командира. Запеклої критики від Баті більше в публічному просторі не чути.
Дрьомов, як командир збройного формування, ніякої небезпеки для "луганської влади" вже не уявляв. Один з керівників "армії ЛНР" пояснив, що Батя відійшов від командування: «На момент загибелі Дрьомов не командував полком. Вже достатній час командує полком інша людина. Так що незрозуміло, кому це вигідно. Він ні для кого не міг представляти загрози ні для глави "республіки", ні для «кураторів».
На запитання, кому може бути вигідна смерть отамана, вiy відповів: «Повірте — чесно не знаю. Нікому. Все, що ми можемо припустити, – хтось намагається ховати кінці в воду по тим справам, які тут йшли за останні півтора року».
Припущення змушує згадати слова відомого звернення Дрьомова до Плотницького: "Ось такі стопки документів, скільки ви вкрали. Ви знаєте про якусь флешку, яка лежить у мене в кишені».
Втім, українські ДРГ – теж версія. "Мінський світ" з кожним днем стає все більш теоретичним , практично щодня з передовою в лікарні надходять загиблі і поранені, але чомусь це не викликає такого резонансу, як смерть Дрьомова. Немає тільки і в цьому випадку відповіді на питання, чому саме відійшов від справ Дрьомов.
Як і про багатьох інших вождів "ополчення", вilомо про Павла Дремове небагато. Народився в 1976 році в Стаханові, там і жив, як кажуть, працював каменярем. Навесні 2014-го Павло Дрьомов формує «Стаханівську козачу самооборону» у півтисячі людей, входить у підпорядкування «командувачу Козачої національною гвардією» отаману Козіцину, займає Сєвєродонецьк У липні 2014 року, після настання Збройних сил України, Дрьомов зі своїми козаками відступає в Стаханов. Його загін, який до кінця 2014 року, за словами командира, досягає чисельності 1,5 тисячі бійців, іменується 1-м козачим полком імені отамана Платова. У квітні 2015 року полк з Дремовым на чолі підпорядковується Народної міліції ЛНР і отримує найменування «6-й козачий мотострілецький полк імені Платова».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:14
14 квітня
13:47
14 квітня
13:45
14 квітня
13:16
10 квітня
13:08
10 квітня
live comments feed...