Ексклюзивне інтерв'ю
13:54, 1 лютого 2019 р.
Сергій Притула: "Про політику "Вар'яти" не жартують, бо дістала"
Ексклюзивне інтерв'ю
Завтра 2 лютого у 19:00 в МПК "Будівельник" м. Сєвєродонецька відбудиться гумористичне свято, а саме виступ "Вар'яти-Шоу". Сергій Притула - лідер колективу дав ексклюзивне інтерв'ю для нашого сайту 06452.com.ua
Сергію, чи існують у "Вар'ятів" будь-які тематичні обмеження? Іншими словами: є табу у "Вар'яти-шоу"?
- Табу – це війна і фізичні вади. Все інше можна висміяти. Ну і про політику не жартуємо, бо дістала.
В одному з останніх випусків "Зе Інтерв'юер" гостем був Олександр Педан та було згадано український "Камеді Клаб", зокрема причини його "фінішу". Які фактори зараз зможуть спровокувати закриття проекту "Вар'яти"?
- Об’єктивних причин, які б натякали на можливість завершення існування шоу, немає. Звичайно, можуть бути якісь форс-мажори, про які я б не хотів говорити вголос. Але, наразі, після 8,5 років роботи, усі учасники процесу щасливі та вмотивовані!
Всі ми росли під впливом творчих авторитетів, нігілістів не враховуємо. Хто в гумористичній сфері були ваші "маяки"?
- Зростав я на творах класиків українського гумору: Остап Вишня, Павло Глазовий. Трошки пізніше Євген Дудар тощо. Вже в дорослому віці завдяки інтернету мені відкрився світ західних коміків, які на «раз-два» обставляли совкових гумористів. Усіх Задорнових і Альтових можна проміняти на пару стендапів Робіна Вільямса чи Едді Мерфі. Щоправда окремо від усіх і тоді і зараз стоїть Михайло Жванецький. Це – ікона!
Виходячи з різниці тематики і акторської подачі, чи вважаєте ви "Вар'яти-шоу" – унікальним (альтернативним) гумористичним проектом України?
- Так, я вважаю, що ми достатньо унікальні, хоч я не відчуваю від цього великої радості. Коли на 28-му році незалежності в країні є «аж» одне україномовне гумористичне шоу – це, звісно ж, не дуже добре. І я не розумію, чому ніша не поповнюється і не створюється конкуренція, адже попит є! Минулого року ми з хлопцями відкатали 130 концертів по всій Україні, а також США, Лондон, Дублін, Мурсія, Париж. Якщо в країні зараз з’явиться якийсь толковий україномовний гумористичний проект повного циклу (я маю на увазі структуру, яка буде мати і телеверсію, і гастрольний графік), то вони автоматично можуть відкусити ласий шмат нашого ринку. Але ні… всі чомусь намагаються лізти туди, де і так тісно – на територію російськомовного гумору. Так там і Квартал, і Дизель, і Шумахери, і Ліга Сміху… Ну, удачі. А ми і далі будемо робити своє!
Відвідавши різні міста України, коли-небудь спадало на думку про різницю глядацького сприйняття "Вар'яти-шоу". Тобто: чи скрізь однаково реагують на ваш гумор?
- Раніше ми вважали, що географія впливає на контент. Ну, себто ми готували одну програму на Чернівці, зовсім іншу на Харків, одну на Луцьк, дещо видозмінену на Миколаїв. А потім практика показала, що різниці у сприйнятті матеріалу глядачами у Стрию, Одесі, Жовтих Водах чи Філадельфії немає взагалі!!!
Як відпочивають люди, які на сцені отримують передозування уваги та виступів а-ля "дежавю"?
- Подорожуємо. Ну і сон. І те і інше добряче розвантажує голову.
За якими якостями проходив "відбір" в колектив "Вар'яти"? Чи було кумівство, як і в інших сферах нашого життя?
- Кумівство з’явилося опісля)). Спочатку я шукав людей, які б одинаково добре і писали б матеріал, і виконували його на сцені. Коли кістяк колективу сформувався, почалась «притирка». Останніх 5 років склад колективу незмінний. І ось тут, як ви підмітили, і почалося кумівство. Станом на сьогодні з 5 осіб, які окрім мене виступають на сцені, я маю кумівські стосунки із гітаристом Сергієм Полупаном та акторами Володимиром Жогло та Віталієм Тильним. Думаю, цього року список розшириться!!!
2 лютого ви виступаєте в Сєвєродонецьку. Чи були Ви тут коли-небудь? Чи чули про наше місто раніше?
- Так, я неодноразово бував у Сєвєродонецьку. Зазвичай уночі)). Якось так складалось. Місто регулярно проскакувало у мене на волонтерських маршрутах. Особливо у 2014 і 2015 роках. Востаннє був у місті 2 роки тому, коли мав передачу у вигляді тепловізора та захисних костюмів для снайперів з 93-ї бригади.
Продовжіть фразу: "Не кожен українець знає, що ...?"
- … відбувалося в Україні в період з 1917 по 1921 роки. А це – просто неймовірний період в історії Української держави. Це період сповнений надій і помилок. Багато чого з того періоду повторюється і зараз. Я вважаю, що в книжках з історії України треба набагато досконаліше вивчати той період, бо якось це все подається поверхнево!
Ким був би Сергій Притула, якби у нього було відсутнє почуття гумору?
- Ніким)).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:16
13 січня
live comments feed...