17:00, 24 травня 2022 р.
Як змінювалась риторика в російських ЗМІ: від "візьмемо Київ за 3 дні" до "агресивно відступаємо"
Як змінилась риторика пропаганди в росії за час війни в Україні.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну військові дії супроводжувались агресивною пропагандою і самовпевненими заявами про взяття Києва за 72 години. Проте, з розвитком війни, у росії зрозуміли, що помилились зі своїми планами і бліцкригу в Україні не вийде.
Якщо раніше пропагандисти розповідали, що українська армія не вміє воювати, а російська - друга армія світу, то зараз росія визнає могутність свого супротивника. Не допомагає вже й залякування ядерною зброєю.
Попри невдачі російської армії, журналістам і пропагандистам кожен день треба спілкуватись зі своєю аудиторією і доносити новини про успіхи на фронтах. Проте, такими новинами вони зараз не можуть похвалитись. Сьогодні ж у токшоу заявляють, що “спецоперація” проходить непросто, і що росія зараз воює з НАТО та Європейським союзом. Таким чином вони намагаються применшити ганебні військові поразки російської армії.
Як інформує українська розвідка, пропагандисти, кремлівські сайти та боти вже отримують вказівки перейти до нової інформаційної політики.
Центр протидії дезінформації також повідомив, що відслідковує "оперативну паузу" для перебудови стратегії ведення інформаційної війни проти України.
Тож, ймовірність поразки у цій війні розуміють на найвищому рівні і готують можливі шляхи відходу. Катастрофічні втрати на фронті, безпрецедентні санкції, ізоляція від цивілізованого світу можуть викликати панічні настрої. Виходячи з цієї війни переможеними, без досягнення заявлених цілей та з великими збитками, треба буде пояснювати причини. Тому ґрунт для цього у росії готують заздалегідь.
Сьогодні замість непереможності та могутності, росіянам розказують про необхідність об’єднання задля виживання і вимушені заспокоювати суспільство через страх розширення військових дій на територію росії.
Нещодавно Служба безпеки України опублікувала перехоплення розмови російських військових, де вони з жахом говорять про поставки нового іноземного озброєння українській армії.
Натомість в Україні риторика також змінилась. Якщо на початку російського вторгнення мова йшла про повернення військ окупанта хоча б на позиції до 24 лютого, то сьогодні керівництво заявляє про необхідність звільнення усієї окупованої росією території.
І є передумови вважати, що сьогодні у перемовинах більше зацікавлена російська сторона. Зараз їм вигідніше “заморозити” конфлікт, аби оговтатись від нищівних поразок і залишитись на зайнятих позиціях, проте українську сторону це не влаштовує. Як заявив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк, перемовини зараз на паузі, але вони будуть поновлені, коли від російської сторони буде якась конкретика.
"Не пропонуйте нам припинення вогню — це неможливо без тотального виведення військ РФ. Українське суспільство не цікавить новий "Мінськ" і повернення війни через кілька років. Поки Росія не готова повністю звільнити наші землі, наша переговорна платформа — зброя, санкції та гроші." - заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
9 січня
17:17
12 грудня 2024 р.
08:00
12 грудня 2024 р.
live comments feed...