16:40, 14 червня 2022 р.
Творчість під час війни в Україні
Людські трагедії - це завжди важко. Війна в Україні сколихнула усіх і кожного. Колись вона закінчиться, але ми пам’ятатимемо. Вона залишиться у розповідях очевидців, у спогадах військових, у віршах поетів, картинах художників, фільмах режисерів і піснях музикантів.
За цей час в Україні вже з’явилися багато витворів мистецтва, пов’язаних з війною.
Пропонуємо вам декілька найпопулярніших з них.
Гімн Січових Стрільців, який набув нового звучання
Гімн Січових Стрільців "Ой у Лузі Червона Калина" у 2022 році став буквально славнем українського народу на час війни з росією.
Пісня набула шаленої популярності після того, як перший куплет на камеру заспівав відомий співак гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк, який на той момент вже був у лавах тероборони Києва.
Згодом пісня розлетілася усією країною і далеко за її кордони. Відомий британський гурт Pink Floyd аранжував цю пісню.
Учасники легендарного гурту Pink Floyd возз’єдналися вперше за 30 років, щоб записати пісню з українським музикантом для підтримки України. Музиканти використали вокал Хливнюка з відео, де він на Софійській площі в Києві співає пісню «Ой у лузі червона калина». Відео Андрія Хливнюка відразу після публікації набрало тисячі переглядів, а пісня стала хітом не тільки серед українців.
Сингл «Hey, Hey, Rise Up» посів перше місце в чартах iTunes.
Stefania, яка принесла перемогу Україні на Євробаченні 2022
Ода матері “Stefania” у виконанні українського гурту KALUSH, принесла нашій країні перемогу у всесвітньому музичному конкурсі “Євробачення”.
Пісню знають уже, мабуть, у всій Україні та за її межами, а її сенс став своєрідним гімном ставлення українців до свого коріння.
Роль гурту на Євробаченні була не лише у тому, щоб показати творчість, але й можливість розповісти про події, які зараз відбуваються у нашій країні, усьому світові.
Kalush Orchestra після свого виступу не побоялися зробити гучну заяву більш ніж на 200 мільйонів людей, які дивилися конкурс. Вони звернулися з проханням врятувати захисників Маріуполя.
"Save Mariupol, save Azovstal now!" — звернувся соліст гурту Олег Псюк зі сцени "Євробачення" у Турині. Це було ризиковано, адже могло сприйнятися політичною заявою, а гурт могли дискваліфікувати. Але журі з розумінням поставилися до цього. Врешті решт, Україна завдяки глядацьким балам виграла Євробачення, а через декілька днів стало відомо про вихід захисників Маріуполя з Азовсталі.
На наступний після пісенного конкурсу день, KALUSH випустили кліп на цю пісню. У ньому показали роль жінок, матерів у цій війні.
Вірш військового до доньки
Український захисник Павло Вишебаба написав доньці зворушливий вірш, який миттєво став популярним в Інтернеті. Рядки боєць поклав на музику і закликав дитину не писати про війну та смуток.
За словами військового, його дочка ховається від ворожих куль та ракет у Європі. Під час однієї з розмов дівчинка запитала у тата, про що написати в листі від руки. Вишебаба у відповідь склав вірш, у якому закликав дитину розповісти про все радісне, що є у її житті.
Тільки не пиши мені про війну,
розкажи, чи є біля тебе сад,
чи ти чуєш коників і цикад
і чи повзають равлики по в'юну.
Як у тих далеких від нас краях
називають люди своїх котів?
Те, чого найбільше би я хотів,
щоб не було суму в твоїх рядках.
Чи цвіте там вишня та абрикос?
І якщо подарують тобі букет,
не розказуй, як бігла ти від ракет,
розкажи, як добре нам тут жилось.
Запроси в Україну до нас гостей,
всіх, кого зустрінеш на чужині,
ми покажемо кожному по війні,
як ми вдячні за спокій своїх дітей.
Вірш швидко поклали на музику, а також переклали англійською мовою. Ось так він звучить для іноземців:
Насправді, десятки тисяч віршів народилися за час широкомасштабного вторгнення. Міністерство культури та інформаційної політики разом з волонтерами запустили портал "Поезія Вільних", де збирає вірші про російсько-українську війну.
"Кожен українець може поділитися своїми творами, які навіяла жахлива війна росії проти України.
"Адже багато людей мають потребу ділитися поезією, рефлексувати біль крізь змістовні рядки своїх творів", – йдеться в повідомленні.
Щоб поділитися своєю поезією потрібно заповнити форму на сайті порталу за посиланням.
Окрім пісень і віршів, було створено багато малюнків. Кожна творча людина показує біль у своєму, доступному саме йому форматі.
Українські жінки та культура у малюнках художниці
Наприклад, молода художниця Катерина Жовта зізналася: "Коли мені боляче, я малюю".
На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Катерина почала брати участь у благодійних виставках, малювала ілюстрації для волонтерських проєктів, які збирали аптечки та допомагали жінкам, які пережили насилля під час війни.
Її творчість - це українська культура, яка поєднує в собі минулі традиції і сучасну дійсність.
Малюнки вже шерять у себе на сторінці в Instagram українські зірки, наприклад, відома фотографиня Соня Плакидюк. Запрошуємо переглянути світлини художниці.
Кумедні коти, ракети і підвал - життєві малюнки від художниці з Одеси
Ірина Потапенко - художниця-ілюстраторка, яка зараз живе в Одесі. Через свої малюнки вона показує те, як вона бачить цю війну.
Кумедні головні герої малюнків часто переплітаються зі страшною реальністю війни. Але в цьому і особливість її робіт. Через них вона показує своє життя в Одесі, те як вони з сім’єю і домашніми тваринками переживають цю війну.
До кожного малюнку вона додає опис. Колись вірші, колись - текст.
Особливість її малюнків - у яскравості та доброті. Через жарти та кумедні ситуації художниця показує справжнє життя.
Найпопулярнішою стала її підбірка малюнків про відвал та повітряні тривоги:
Ось так війна залишає свій слід у творчому житті країни. Творчість, яка народжується через біль, кохання, турботу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:17
12 грудня
08:00
12 грудня
18:00
10 грудня
09:00
10 грудня
23:00
9 грудня
live comments feed...