17:00, 20 липня 2022 р.
Перше, що робить росія на захоплених територіях - змінює таблички з українськими назвами
Чи має одна літера у назві населеного пункту значення?
Багато питань і сперечань в Україні викликала тема декомунізації - процесу позбавлення від наслідків комуністичної ідеології. Перейменування вулиць та площ, знесення пам’ятників і зняття табличок викликали обурення у деяких мешканців України, які народились і були виховані в СРСР. Особливо жваво цей процес обговорювався у росії і він дуже не подобається особисто президенту путіну.
Декомунізація в Україні розпочалась у 2014 році, але продовжується і зараз. Російська пропаганда завжди засуджувала цей процес і поширювала кілька меседжів, які б мали нівелювати декомунізацію.
“Вам більше зайнятись нічим”, “Зробіть краще дороги у місті”, “Чим вам той пам’ятник заважає”, “Люди проти”, “Знесіть тоді і багатоповерхівку, побудовану у радянський час” - ці всі меседжі поширювали пропагандисти і люди, які підтримують цю політику. Особливо це використовували на фоні війни в Україні, адже на територіях ОРДЛО навпаки активно просувалась тема радянського союзу. Зокрема зараз, під час повномасштабного вторгнення росії на територію України, росіяни використовують прапори неіснуючої держави - СРСР.
Проте самим росіянам і пропагандистам прапорці та символіка виявилася набагато цінніше людських життів. Ще не розібрали завали зруйнованих багатоповерхівок у Маріуполі і не поховали людей, які лежать на вулицях, а таблички уже почали змінювати. На окупованих територіях швидко почали знищувати дороговкази українською, пофарбували стелу “Мариуполь” у триколор. Тут, звичайно, не забули замінити ненависну їм українську літеру “і” на “и”.
Тут би були доречні ті ж фрази пропагандистів, але вже по відношенню до них самих: “Вам більше зайнятись нічим”. Проте у цьому випадку тут мова йде про тисячі загиблих маріупольців, а не про ремонт доріг.
Вочевидь, заміна табличок і перефарбування стели для окупантів значно приорітетніше, ніж благополуччя тих людей Донбасу, яких вони йшли "визволяти" та "захищати". Якщо слово благополуччя взагалі доречне у цьому контексті.
І це лише один з прикладів цинічного ставлення до населення міст України, які перебувають на захоплених територіях . Путін хоче “продати” українцям новий-старий радянський союз.
Тож, якщо для росіян “цінність” однією літери у назві міста важливіше за людські життя і їх спасіння, може треба замислитись, для чого вони прийшли на наші території?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
9 січня
17:17
12 грудня 2024 р.
08:00
12 грудня 2024 р.
live comments feed...