13:29, 9 березня 2024 р.
Як рф русифікувала схід України ще до повномасштабного вторгнення
Говорячи про схід України та його історію ми не можемо упускати того факту, що дуже довгий час на цей регіон мала свій вплив російська федерація. Навіть після розпаду радянського союзу росія продовжувала втручатися в культуру та життя Донеччини, Луганщини і не тільки.
У цьому матеріалі розберемо декілька ситуацій, в яких зрозуміло, як росія русифікувала та впливала на схід вже незалежної України.
Однією з головних цілей росії завжди було знищення української мови у цих регіонах. І вже стає не так помітно, що навіть у часи срср мешканці сіл Донеччини та Луганщини спілкувалися українською. Газети з українськими заголовками приховували так само, як і фото вивісок, що навіть у Слов’янську Донецької області було оформлені українською.
Ось, наприклад фото газети “Комуніст”, що виходила у Слов’янську у 1963 році.
У той же час неодноразово жителі регіонів згадували про те, як людей, що приїжджали з сіл у великі міста і говорили українською, починали “гнобити”, сміялися з них за мову. Таким чином російська і насаджувалася.
Насправді, тема мовного питання завжди було частиною пропаганди. Доходило до того, що на території Донецької та Луганської областей піднімали питання прийняття російської мови, як другої державної. Невдовзі після таких розмов російська армія зі своїми прибічниками почала окупацію частини міст цих областей.
Говорячи про вплив росії під час існування срср, ми можемо також говорити про утиски мови, волевиявлення, про знецінення культури та національних особливостей.
Якщо ж говорити про час вже незалежної України, то тут не можна не сказати про наративи з натяками про те, що Донеччина і Луганщина - це частина росії, де їх завжди чекають. Ба більше, штучно створювали інформаційні приводи про те, що більшість мешканців прагнуть доєднатися до рф.
Весь цей час росія не покидала спроб знищити українське на Донеччині та Луганщині повністю. У 2013 - 2104 році їхні спроби досягли піку. Саме тоді росія вирішила втілити у життя свої наративи про приєднання регіону України. Але не все пішло по плану, тому кількість окупованих населених пунктів була не такою, як думала рф. Ба більше, українці почали активно протистояти російській окупації. Згадати хоча б проукраїнські мітинги в Донецьку 2014 року.
Проукраїнський мітинг в Донецьку, 5 березня 2014 року - Автор: Антон Скиба
Окрім того, Донеччина з Луганщиною були пов’язані з росією ще й роботою, адже близьке розташування давало змогу “обмінюватися” працівниками. Часто росіяни приїжджали працювати до нас. Нерідко наші люди відправлялися “на заробітки” до росії. Також була активно розвинена співпраця підприємців. Часто бізнес Донеччини працював на рф.
Так, росія маніпулювала свідомістю мешканців Донеччини та Луганщини раніше. Вона продовжує це робити і зараз. І враховуючи той “терор”, який відбувається на окупованих територіях, вона не зупиниться: заміна паспортів, впровадження підручників, заміна історії та культури. Методи повторюються.
Саме тому так важливо говорити про нашу національну ідентичність, поринати в історію не лише України цілком, але і регіонів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:50
Вчора
11:20
20 січня
live comments feed...