14:11, Сьогодні
Російсько-українська війна безпілотників переходить у нову фазу
Російсько-українська війна безпілотників переходить у нову фазу. Про це йдеться у матеріалі unian.ua.
Видання зазначає, що протягом майже трьох років війни блискавичний розвиток безпілотних літальних апаратів - і технології боротьби з ними - ілюстрував війну в Україні. А оскільки поле бою переповнене тисячами безпілотників і систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), Москва та Київ змушені шукати нові способи переконатися, що їхні безпілотники працюють проти ворога швидше та ефективніше, ніж у супротивника.
"Оптоволоконні безпілотники все частіше з’являються останніми місяцями як одне з основних рішень для боротьби з РЕБ, що використовується обома сторонами", - ідеться у статті.
Оптоволокно працює шляхом передачі інформації та енергії у вигляді імпульсів світла по дуже тонким ниткам скла, розповів виданню експерт із дронів із Великобританії Стів Райт:
"Зазвичай ми про це не знаємо, але насправді використовуємо оптоволокно майже щодня. Ми можемо передавати набагато більше даних через з’єднання через волоконну оптику, яка життєво необхідна на полі бою".
Росія першою використала оптоволоконні безпілотники на полі бою, але українці не відстають, розповіли експерти компанії Iron Cluster.
"Українські виробники зараз прагнуть наздогнати (Росію) у розробці оптоволоконних дронів. Зазвичай волоконна оптика використовується на мультироторах FPV для місій-камікадзе.Але зараз тривають спроби адаптувати цю технологію для керування іншими типами дронів, у тому числі наземних", - відзначили фахівці.
За їхніми словами, волоконна оптика має три основні переваги. Сигнал для дрона не може бути заглушений або перехоплений, а також забезпечує набагато кращу якість відео для оператора. Крім того, ворожі сили не можуть виявити дрони за допомогою радіосигналів, типу електромагнітного сигналу.
Але оптоволоконні дрони, як правило, дорожчі та важчі, що зменшує здатність безпілотника нести вибухівку, тим самим зменшуючи його потенціал для ефективного ураження цілей, кажуть експерти. Щоб компенсувати це, потрібні більші дрони, з більшими рамами та потужнішими батареями, які часто більш точні.
Фахівці очікують, що оптоволоконні дрони стануть ще більш популярними протягом 2025 року:
"Впровадження волоконної оптики кардинально не змінить ситуацію, але це, безперечно, ще один поступовий крок вперед у жорстокій, безкінечній боротьбі за виживання на полі бою".
Війна безпілотників між Україною та Росією
Раніше УНІАН повідомляв, як еволюціонували бої на фронті в Україні. Як пише The Guardian, оскільки головним є економія грошей, у пріоритеті залишаються безпілотники-бомбардувальники, які працюють у радіусі до 5 кілометрів та повертаються після атаки.
Також ми писали, що у 2024 році ключовою зброєю української оборони стали високошвидкісні, маневрені дрони, розміром із обідню тарілку. Вони стали ефективним засобом боротьби проти масованих наземних нападів Росії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...