• Головна
  • ВПО зможуть подати заяви на компенсацію в Міжнародний реєстр збитків
Новини компаній
10:45, 4 квітня

ВПО зможуть подати заяви на компенсацію в Міжнародний реєстр збитків

Новини компаній
ВПО зможуть подати заяви на компенсацію в Міжнародний реєстр збитків, фото-1

Українці, які були змушені залишити свої домівки через війну, незабаром отримають можливість офіційно зафіксувати завдані їм втрати та подати заяви на компенсацію. Міжнародний реєстр збитків, який уже приймає звернення щодо зруйнованого житла та загибелі рідних, відкриє нову категорію для внутрішньо переміщених осіб. 

Про це, як пише видання The Persona, повідомила Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради з питань державного управління, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 11 березня.

За її словами, реєстр розширює свою діяльність, і незабаром українці, які вимушено залишили свої домівки, зможуть подавати заяви щодо нематеріальних збитків, завданих переселенням. Це стане можливим завдяки запуску нової категорії А.1.1, яка дозволить офіційно зафіксувати шкоду, заподіяну війною.

У майбутньому реєстр, як додала Олена Шуляк, планують доповнити ще однією категорією – для тих громадян, які були змушені виїхати за межі України. Подати заяву можна буде через портал «Дія», що значно спростить процес збору даних.

Наразі до реєстру вже подано більше 15 тисяч заяв, і вони стосуються двох основних категорій – компенсації за знищене або пошкоджене житло, а також матеріальної допомоги родинам загиблих. Загалом передбачається, що у реєстрі будуть представлені 45 категорій заяв, які охоплюватимуть втрати як фізичних осіб, так і державних та юридичних структур.

Шуляк наголосила, що після збору всіх необхідних даних буде створено компенсаційну комісію, яка займатиметься визначенням механізмів виплат. Крім того, сформують компенсаційний фонд, який стане основою для виплат постраждалим громадянам.

Вона також зауважила, що дуже важливо фіксувати завдані збитки вже зараз, адже у майбутньому відсутність задокументованих фактів може ускладнити процес відшкодування. Попри те, що механізм компенсації ще перебуває у процесі формування, Шуляк закликала громадян не зволікати з подачею заяв.

Варто зазначити, що Уряд України продовжує активно працювати над розв'язуванням житлових питань для громадян, які постраждали через війну. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 23 березня повідомив, що у межах державної програми «єОселя» вже 16 тисяч родин отримали пільгові кредити на житло.

За його словами, у 2024 році відбудова житлового фонду залишається ключовим завданням уряду. Окрім цього, через програму «єВідновлення» держава допомагає українцям ремонтувати квартири та будинки, пошкоджені внаслідок російських обстрілів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...